Kod nieznany


DVD Info
W wypożyczalni od: 4 lipca 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: polski
Region: 2
Dystrybutor: Solopan

Dodatki

  • Zwiastun

Reżyseria: Michael Haneke
Scenariusz: Michael Haneke
Zdjęcia: Jürgen Jürges
Montaż: Nadine Muse, Andreas Prochaska
Dźwięk: Nadine Muse

Obsada:

Juliette Binoche jako Anne Laurent
Thierry Neuvic jako Georges
Josef Bierbichler jako Farmer
Alexandre Hamidi jako Jean
Ona Lu Yenke jako Amadou

Paryż. Bardzo ruchliwy bulwar. Ktoś wrzuca zgnieciony kawałek papieru w wyciągnięte ręce żebraczki. Jest to moment, który łączy drogi kilku różnych postaci. Anna, młoda aktorka, jest na progu kariery filmowej. Jej chłopak Georges, jest fotografem wojennym, rzadko przebywającym we Francji. Jego ojciec jest farmerem. Młodszy brat Georges'a Jean, nie jest zainteresowany przejęciem farmy. Amadou jest nauczycielem muzyki w szkole dla głuchoniemych dzieci. Maria pochodzi z Rumuni i wysyła pieniądze pochodzące z żebrania. Została deportowana i chce spędzić trochę czasu ze swoją rodziną, znim wyruszy w następną poniżająca podróż do Francji. Co mają wspólnego ze sobą te postacie i ci, których spotykają na swojej drodze?


Autor recenzji dvd: Arisara

Obraz

Bardzo dobry transfer. Nie widać strat jakości. Zarówno ostrość jak i kolory wypadają naturalnie i przyjemnie dla odbiorcy.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Tylko 2.0 lecz jest to standard, który występuje również we wszystkich zagranicznych wydaniach tego filmu, co rozgrzesza polskiego dystrybutora. Jak na swoją klasę brzmi czysto i poprawnie.
Ocena: 3/5

Dodatki

Niestety tylko trailer i nic więcej... Szkoda że nie pokuszono się o występujący w brytyjskim wydaniu DVD komentarz reżysera. Przy tak nietypowo zrealizowanym obrazie byłby on cennym dodatkiem.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Dobrze, że ten mało znany obraz Hanekego nareszcie pojawił się w Polsce i może uda mu się dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców. Wydanie jest skromne, ale dla miłośników twórczości autora Funny Games i Pianistki nie powinno to mieć znaczenia.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus