Rozmowa

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Dystrybutor: Mayfly
Reżyseria: Francis Ford Coppola
Scenariusz: Francis Ford Coppola
Muzyka: David Shire
Zdjęcia: Bill Butler
Producent: Francis Ford Coppola

Obsada:

Gene Hackman jako Harry Caul
John Cazale jako Stan
Frederic Forrest jako Mark
Cindy Williams jako Ann
Harrison Ford jako Martin Stett

Harry Caul, najwyższej klasy ekspert od podsłuchu, posługując się skomplikowanym systemem ukrytych mikrofonów, nagrywa wraz ze swymi współpracownikami pozornie niewinną rozmowę dwojga młodych ludzi spacerujących po zapełnionym ludźmi placu w San Francisco. Przesłuchując taśmy w swojej pracowni, zaintrygowany Harry odkrywa zdanie, z którego wynika, że chłopakowi i dziewczynie grozi jakieś niebezpieczeństwo. Postanawia podzielić się odkryciem ze swoim pracodawcą, lecz w końcu odmawia oddania taśm. Poznaje wybitnego eksperta Berniego Morana, upija się, a następnego dnia odkrywa, że taśmy zniknęły. Ogarnięty obsesyjnym lękiem, że mogą się one stać przyczyną morderstwa, próbuje się skontaktować z dyrektorem, bezskutecznie. Wynajmuje pokój obok tego, w którym mieli się spotkać młodzi ludzie. Po włamaniu to sąsiedniego pokoju odkrywa, że doszło do morderstwa, ale nie na tym, na kim sądził... To ci młodzi ludzie, których chciał chronić, zabili dyrektora. Tymczasem gazety podają, że zginał on w wypadku samochodowym... Harry zostaje ostrzeżony, że jest inwigilowany i że jeśli zdradzi prawdę, zginie. Mężczyzna demoluje dom w poszukiwaniu aparatury...


Autor recenzji dvd: Arisara

Obraz

Trudno wymagać super jakości od obrazu sprzed 30 lat. Widać tu co prawda lekkie plamy i przebarwienia lecz mieszczą się one w granicach dopuszczalnych dla klasyków kinematografii. Poza tym panoramiczny obraz prezentuje się dobrze.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Tylko DD 2.0. Wydanie amerykańskie i zachodnioeuropejskie oferuje widzom 5.1. To, iż obraz kręcono w latach 70. w technice mono niczym nie usprawiedliwia wydawcy.
Ocena: 2/5

Dodatki

Niestety nie ma żadnych. A szkoda.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Mimo, iż to wydanie gazetowe, to jednak etykietka Kolekcji Największych Reżyserów jaką opatrzono serię Gali zobowiązuje. Tym bardziej, że to premiera filmu na polskim rynku. Pozostaje kupić (bo to klasyk) i czekać, aż może ktoś się zlituje i wypuści Rozmowę w pudełkowej wersji z komentarzami reżysera i montażysty, tak jak wydano ją w USA i Wielkiej Brytanii.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus