Cooler

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 14 października 2004
W sprzedaży od: 17 października 2004

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), polski lektor (Dolby Digital 5.0), angielski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: czeski, polski
Języki menu: czeski, polski
Dostęp do: 17 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun, wywiady

Reżyseria: Wayne Kramer
Scenariusz: Frank Hannah, Wayne Kramer
Muzyka: Mark Isham
Zdjęcia: Jim Whitaker
Montaż: Arthur Coburn
Scenografia: Toby Corbett
Kostiumy: Kristin M. Burke
Casting: Sig De Miguel
Producent: Sean Furst, Michael A. Pierce

Obsada:

William H. Macy jako Bernie Lootz
Alec Baldwin jako Shelly Kaplow
Maria Bello jako Natalie Belisario
Shawn Hatosy jako Mikey
Ron Livingston jako Larry Sokolov
Paul Sorvino jako Buddy Stafford
Estella Warren jako Charlene
Arthur J. Nascarella jako Nicky Bonnatto
M.C. Gainey jako gliniarz na autostradzie

Bernie Lootz (William H. Macy) to typowy facet, którego szczęście opuściło. A gdy mieszkasz w Vegas, to poważny problem. Nieudane małżeństwo, egoistyczny synalek, jednym słowem, czego się Bernie nie dotknie zamienia się w katastrofę. Podręcznikowa odwrotność króla Midasa! Jednak na permanentnym pechu można zarobić. Bernie zostaje zatrudniony przez dyrektora kasyna (Alec Baldwin) w charakterze maskotki przynoszącej bywalcom ... nieszczęście. Sprawy zaczynają się komplikować w momencie, kiedy Bernie zakochuje się w kelnerce pracującej z nim w kasynie i traci swe zdolności „rozsiewania” pecha w promieniu paru kilometrów... Na całe szczęście masz swoje nieszczęście...


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

klatka z filmu Film umieszczony został na dwuwarstwowej płycie w aspekcie 1.85:1 i przystosowany do telewizorów panoramicznych. Jakość anamorficznego transferu jest wysoka. Obraz jest dosyć wyraźny. Kolory nie wykazują najmniejszych tendencji do rozlewania się i nie zawierają szumów. Zanieczyszczenia analogowe i artefakty kompresji są prawie nieobecne.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Film możemy oglądać w wersji z polskim lektorem nałożonym na ścieżkę Dolby Digital 5.1 lub też z dźwiękiem oryginalnym zapisanym na ścieżce Dolby Digital 5.1 oraz DTS ES 6.1 Wprawdzie dźwięk na obu oryginalnych ścieżkach jest bardzo czysty, ale przyznam, że spotkało mnie małe rozczarowanie. Spodziewałem się otulającej widza ze wszystkich stron przestrzeni dźwiękowej (DTS ES!), a otrzymałem audio-scenę, która unika kanałów surround jak może. Rozlokowanie odgłosów filmowego świata oraz muzyki ogranicza się praktycznie tylko do przedniej sceny. Film rzeczywiście nie należy do gatunku, który wymaga hiperaktywności od kanałów surround, ale zawsze miło by było usłyszeć że twórcy potrafią wykorzystać możliwości drzemiące w systemie DTS ES. Różnice między ścieżkami DD5.1 i DTS ES są pomijalne.
Ocena: 3/5

Dodatki

Dodatki na płycie prawie poniżej standardu: tylko zwiastun i wywiady.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus