Kowboj Bebop: Pukając do bram niebios

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 25 września 2003
W sprzedaży od: 25 września 2003

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:japoński (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, arabski, czeski, duński, fiński, grecki, hindi, japoński, polski, szwedzki, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 29 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Columbia TriStar

Dodatki

  • From the small screen to big screen - Dlaczego i jak powstał pełnometrażowy Bebop
  • International appeal - What's not to like... - Czego unikać w międzynarodowych produkcjach...
  • Storyboard comprassions - Porównanie scenopisu z faktycznym obrazem , dostępne tu są następujące sceny porównawcze: scena3:Virus / scena6:The Moroccan Bazar / scena15:Ed finds Lee / scena17:Spike confronts Vincent.
  • Character biographies - Biografie bohaterów, a więc : Spike Spiegel / Jet Black / Faye Valentine / Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky the 4th (Ed) / piesek Ein :).
  • Conceptual Art Galleries - Galerie zdjęć podzielone tematycznie na pięć
  • grup: inni bohaterowie / pojazdy powietrzne (39!!) / pojazdy naziemne / komunikacja miejska :) / gadżety
  • Music Videos - dwa utwory muzyczne przyozdobione światem roku 2071 czyli "Ask DNA" i "Gotta Knock a Little Harder"
  • Trailery - Cowboy Bebop i METROPOLIS Osamu Tezukiego (mniam!)

Reżyseria: Hiroyuki Okiura, Shinichiro Watanabe
Scenariusz: Marc Handler, Keiko Nobumoto, Hajime Yatate

Obsada:

Koichi Yamadera jako Spike Spiegel (głos)
Unsho Ishizuka jako Jet Black (głos)
Megumi Hayashibara jako Faye Valentine (głos)
Aoi Tada jako Ed (głos)
Tsutomu Isobe jako Vincent (głos)
Ai Kobayashi jako Electra (głos)

Kinowa wersja popularnego serialu anime.
Mars. Kilka dni przed świętem Halloween 2071. Na autostradzie – w wyniku zamachu terrorystycznego – wybucha cysterna uwalniając zabójczego wirusa, który pochłania setki ofiar. Obawiając się zamachu biochemicznego na większą skalę, władze wyznaczają nagrodę dla tego, kto aresztuje sprawcę tragedii. Znudzona załoga statku kosmicznego Bebop, którym podróżują łowcy głów pod wodzą Spike’a marzy o wielkich pieniądzach.


Autor recenzji dvd: Darksphere

Obraz

klatka z filmu Wizualna część może otrzymać tylko jedną notę 5+. Obraz jest stabilny i nie pojawiają się żadne większe mankamenty. Kilka razy odniosłem jednak wrażenie pojawienia się drobnej pikselacji, ale dopiero, gdy bardzo uważnie przyjrzałem się ekranowi - w normalnym oglądaniu nie jest dostrzegalna. Kreska w filmie jest wyraźna i niejednokrotnie bardzo realistyczna (pejzaże miasta o zachodzie słońca). Ostrość bardzo dobra, zarówno w pierwszym jak i pozostałych planach. Postacie świetnie animowane, każdy bohater ma swój niepowtarzalny styl poruszania się (vide: Ed :))
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Mile zaskoczył mnie dźwięk. Głośniki pięknie pozycjonowane, oddają "ducha" przyszłości. Urządzenia i pojazdy ładnie pracują w zestawie, a wybuchy i walki (dynamiczne pozgłaszane przez subwoofer) cechuje głębia i przestrzenność. Osobnym elementem, który doceni każdy z nas jest świetna muzyka akompaniująca poczynaniom naszych bohaterów. Tematy muzyczne podczas wyprawy do marokańskiej dzielnicy, czy też podczas walki powietrznej pomiędzy Spikem, a policją brzmią przepięknie (jazz, soul i elementy nowoczesnej muzyki technicznej). Brak lektora może stanowić pewną barierę, zwłaszcza dla najmłodszych. Jeszcze raz wspomnę o napisach i ich powierzchowności (czy nikt nie sprawdza poczynań tłumacza przed oddaniem filmu do tłoczenia???)
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu I znowu plus! Miłośnikom anime zapewne przypadną do gustu dodatki. Możemy posłuchać reżysera i lektorów użyczających swojego głosu postaciom. Dla osób nieznających załogi statku Bebop przygotowano specjalną sekcję z opisem bohaterów i ich dossier (szkoda, że nie ma informacji o samym Bebopie;)) Kolejnym ciekawym materiałem jest porównanie wizji rysowników i przełożeniu tej wizji na animację. Wiele dobrego można powiedzieć o takim sposobie pokazywania procesu twórczego (jeśli rysujesz mangę ten dodatek jest dla Ciebie). Innym cennym miejscem w dodatkach jest galeria. Została podzielona na kilka części i w każdej z nich można znaleźć cenne informacje (rysunki) dotyczące prawie wszystkich maszyn i bohaterów pojawiających się w "Kowboju Bebopie". Dla pełnego obrazu dodano oczywiście trailery i dwa tematy muzyczne ilustrujące znakomicie świat filmu. Niestety dodatki bez napisów polskich. Gdyby każdy film posiadał tak pełny i różnorodny zarazem wachlarz dodatków, właściciele DVD byliby szczęśliwymi ludźmi...
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi fantastyki.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus