Cube 2

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS-ES)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 15 scen
Region: DVD-9; Region 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • zwiastun, sceny usunięte, wywiad z reżyserem, efekty specjalne, ujęcia z planu, katalog wydawcy

Reżyseria: Andrzej Sekuła
Scenariusz: Ernie Barbarash, Sean Hood, Lauren McLaughlin
Zdjęcia: Andrzej Sekuła
Producent: Ernie Barbarash

Obsada:

Kari Matchett jako Kate Filmore
Geraint Wyn Davies jako Simon Grady
Grace Lynn Kung jako Sasha
Matthew Ferguson jako Max Reisler

Sequel kultowego obrazu z 1997 roku. Grupa ośmiu osób zostaje uwięziona w tajemniczyn sześcianie najeżonym przeróżnymi pułapkami. Pozostawieni sami z własnymi lękami i słabościami walczą o przeżycie.


Autor recenzji dvd: Przemczur

Obraz

Kostki hipersześcianu wyglądają bardzo dobrze. Ich biel jest taka, jaka być powinna, a ostrość elementów tylko zachwyca. Również jest czysto w każdej z sal, brudu nie widać. Brawo!
Ocena: 5/5

Dźwięk

Proponuję od razu przejść w tryb DTS ES, bowiem to on najlepiej zagra w pokoju. Dźwięk jest soczysty i wspaniale eksponuje "odgłosy" kostki, które rozbiegane są po wszystkich kanałach. Generalnie przestrzenności nic zarzucić nie można.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Większość bonusów traktuje o stronie technicznej filmu i odsłoniają one przed nami kulisy filmu, w postaci relacji z planu filmowego, wywiadu z reżyserem, ujęć z efektami specjalnymi, czy storyboardów. Szkoda, że te ostatnie zostały nagrane w jednym pliku video i nie można ich na spokojnie przeglądać... Osobiście nie lubię takich rozwiązań. W sekcji dodatków znalazło się miejsce również na sceny, które nie weszły do finalnego produktu i zwiastun kinowy. Warto zagłębić się w kulisy powstawania "Cube 2" - można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, począwszy od kreowania czołówki filmu po... Obejrzyjcie koniecznie po projekcji filmu Sekuły. Nie wcześniej, bo zbyt wiele Wam zdradzi! Na koniec dodam, że wszystkie bonusy zostały spolszczone w postaci napisów. Dystrybutorowi należy się za to ogromna pochwała!
Ocena: 4/5

Podsumowanie

1) słabi aktorzy 2) nie ten polot, oj, nie ten... 3) efekty specjalne - rozmazane rozmemłanie. Grafika dobra, ale do wysokobudżetowej gry komputerowej. Takie trzy punkty są nie do zbicia... Oczywiści film, jak to film ma plusy i minusy. Największą zaletą jest łatwe oglądanie. Takie przyjemne, nie zobowiązuje, nie wymaga, żebym myślał. Przyjemna sieczka z pogranicza nauk i imaginacji matematyczno-fizycznych. Zabawa dla niewymagających, pozwala spędzić wieczór z kumplami lub ułagodzić sytuację w domu, kiedy zapomniało się o urodzinach teściowej i trzeba dać jej naprędce jakiś prezent. Co zaś się tyczy wydania technicznego filmu - został on przygotowany starannie. Już po pierwszym kontakcie z płytą DVD można dojść do takiego wniosku. Ładnie animowane menu w klimacie filmu umili nam "błądzenie" po zadbanych pokojach hipersześcianu.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus