Człowiek Pies

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 3 października 2005
W sprzedaży od: 1 grudnia 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zapowiedzi
  • zwiastun
  • kulisy produkcji

Reżyseria: Louis Leterrier
Scenariusz: Luc Besson
Muzyka: Massive Attack
Zdjęcia: Pierre Morel
Montaż: Nicolas Trembasiewicz
Scenografia: Jacques Bufnoir
Kostiumy: Olivier Beriot
Producent: Luc Besson, Jet Li

Obsada:

Jet Li jako Danny
Morgan Freeman jako Sam
Bob Hoskins jako Bart
Kerry Condon jako Victoria

Danny (Jet Li) to mężczyzna o umyśle dziecka, którego Bart (Bob Hoskins), jego "pan i właściciel" wyszkolił na idealną maszynę do zabijania. Perfekcyjną znajomość wschodnich sztuk walki wykorzystuje w nielegalnych zawodach i przynosi swojemu szefowi spore zyski. Kiedy po wypadku samochodowym Bart trafia do szpitala i zapada w śpiączkę, Danny musi radzić sobie sam. Poznaje niewidomego pianistę (Morgan Freeman), który jako pierwszy traktuje go jak pełnowartościowego człowieka.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

klatka z filmu Obraz dostajemy w oryginalnym kinowym formacie 2,35:1 z anamorficznym transferem. Jakość nie budzi większych zastrzeżeń, prawdę mówiąc jedyny mankament to dość wyraźnie widoczne ziarno w scenach z dużą jasną powierzchnią. Na paletę barw raczej nie powinniśmy narzekać, gdyż biorąc pod uwagę miejsce akcji i charakter samej opowieści jest ona celowo wyblakła i jakby przybrudzona.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Jeśli chodzi o dźwięk mamy do dyspozycji zarówno ścieżkę z polskim lektorem nagranym na wyciszony kanał centralny jak i oryginalną angielską, obie w formacie Dolby Digital 5.1. Jakość dźwięku nie odbiega w żadnym stopniu od jakości obrazu. Efekty dźwiękowe są naprawdę przyzwoicie rozlokowane po wszystkich kanałach i odgłosy walki dobiegają z każdej strony oglądającego. Dialogi czyste i wyraźne. Muzyka Massive Attack rozgrzewa głośniki podczas scen walki i wprowadza niesamowity klimat.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Mogłoby być lepiej... Poza zwiastunami omawianego filmu i innych ze stajni Monilithu dostajemy jeszcze tylko ponad 17 minutowy materiał z planu. Jest jednak bardzo ciekawy. Możemy zobaczyć wypowiedzi aktorów i twórców - jest nawet sam Luc Besson. Zobaczymy jak powstawały ciekawsze sceny i kilka ujęć spoza planu a całość tłumaczona za pomocą napisów. Interesujący, wart zobaczenia materiał.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Naprawdę dobre kino kopane z ambicjami bycia czymś więcej. Jakoś wydania, co najmniej średnia a nawet dobra jak na ten rodzaj kina.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus