Śmiertelna głębia (DVD)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 17 sierpnia 2012

Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: John Stockwell
Scenariusz: Ronnie Christensen
Muzyka: Mark Sayfritz
Zdjęcia: Jean-François Hensgens

Obsada:

Halle Berry jako Kate Mathieson
Olivier Martinez jako Jeff
Ralph Brown jako Brady
Luke Tyler jako Luke
Mark Elderkin jako Tommy

Twarzą w twarz z rekinami

„Śmiertelna głębia” to najnowszy film Johna Stockwella, autora kinowych przebojów „Błękitna fala” i „Błękitna głębia”. Obraz, w którym główne role zagrali zdobywczyni Oscara® Halle Berry oraz Olivier Martinez.

Kate (Halle Berry) jest specjalistką od rekinów, której ze względu na jej kompetencję i nieomylność w przewidywaniu zachowań morskich drapieżników, nadano przydomek „zaklinacz rekinów”. Niestety, kiedy jeden z jej podopiecznych ginie w wyniku ataku drapieżnika, Kate przeżywa załamanie nerwowe. Nie może pogodzić się ze stratą, a do tego jest prześladowana przez dramatyczne wspomnienia i nie potrafi już, tak jak wcześniej, zaangażować się w pracę.

Rok później firma Kate stoi na krawędzi bankructwa. Wtedy właśnie w życiu dziewczyny pojawia się jej były narzeczony Jeff (Olivier Martinez). Chłopak wie jak rozwiązać finansowe problemy Kate. Była partnerka musi mu tylko pomóc w organizacji niebezpiecznej wyprawy do niesławnej afrykańskiej Alei rekinów, w której ekscentryczny milioner chce nurkować bez zabezpieczenia w postaci stalowej klatki. Za pomoc w realizacji swojego marzenia jest gotów zapłacić 100 000 Euro!

Przeżywająca wciąż tragedię sprzed roku Kate bije się z myślami, ale ostatecznie decyduje się na udział w ryzykownym przedsięwzięciu...

Obraz wyreżyserował John Stockwell, nominowany do nagrody Emmy® współtwórca serialu „Cheaters” oraz autor popularnych obrazów „Błękitna fala” oraz „Błękitna głębia”. Główne role w „Śmiertelnej głębi” zagrali nominowana do Oscara® Halle Berry („Czekając na wyrok”) oraz zabójczo przystojny Olivier Martinez („Niewierna”). Obok nich w obsadzie filmu znaleźli się m.in. Ralph Brown („Obcy 3”), Luke Tyler („Kronika”) oraz Mark Elderkin („Goodbye Bafana”).

Zdjęcia do „Śmiertelnej głębi” realizowano w Afryce i w Wielkiej Brytanii. Przez sześć tygodni ekipa pracowała w Kapsztadzie, gdzie kręcono sceny rozgrywające się na wodzie i z udziałem prawdziwych rekinów. Później na trzy tygodnie filmowcy przenieśli się do Anglii, gdzie w legendarnym Pinewood Studios realizowano ujęcia podwodne.

Ciekawostką jest, że odtwarzający w filmie główne role Halle Berry i Olivier Martinez są w prywatnym życiu parą (zaręczyli się w marcu 2012 roku), a poznali się właśnie na planie „Śmiertelnej głębi” Już z tego powodu ich wspólne dzieło przejdzie do historii Hollywood.

Halle Berry jest dziś jedną z najpiękniejszych i najbardziej cenionych hollywoodzkich aktorek. Pierwsze kroki w showbiznesie stawiała jako uczestniczka konkursów piękności. W 1985 roku zdobyła tytuł Miss Teen All-American, a rok później tytuły Miss Ohio oraz pierwszej Vice-Miss USA. W tym samym roku jako pierwsza Afro-Amerykanka w historii wzięła udział w konkursie Miss Świata, gdzie zajęła szóste miejsce.

Karierę aktorską Halle Berry rozpoczęła w 1989 roku rolą w serialu „Living Dolls”. Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się dwa lata później w głośnym dramacie Spike’a Lee „Malaria”. W kolejnych latach wystąpiła u boku Eddiego Murphy’ego w głośnej komedii „Boomerang” (1992), przebojowej superprodukcji „Flintstonowie” (1994) oraz dramacie „Dwie matki” (1995) w której partnerowała jej Jessica Lange.

Przełomem w jej karierze okazał się wyprodukowany przez HBO telewizyjny film „Wschodząca gwiazda” – biograficzna opowieść o Dorothy Dandridge, pierwszej w historii czarnoskórej aktorce, która zdobyła nominację do Oscara®. Kreacja w tym obrazie przyniosła Halle Berry uznanie krytyków oraz szereg prestiżowych nagród z Emmy i Złotym Globem na czele.

W 2001 roku Halle Berry stworzyła poruszającą kreację w dramacie „Czekając na wyrok” w reżyserii Marca Forstera, w którym wystąpiła wspólnie z Billym Bobem Thorntonem. Rola ta przyniosła jej Oscara® za najlepszą rolę żeńską tym samym czyniąc z Berry pierwszą w historii czarnoskórą aktorką, która zdobyła to prestiżowe wyróżnienie.

W kolejnych latach Halle Berry mogliśmy oglądać m.in. u boku Pierce’a Brosnana w bondowskiej superprodukcji „Śmierć nadejdzie jutro” (2002), jako uwodzicielską superbohaterkę w komiksowym filmie „Kobieta-kot” (2004) w reżyserii Pitofa, w kolejnych odsłonach serii „X-Men” zapoczątkowanej w 2000 roku filmem w reżyserii Briana Singera, czy poruszającym dramacie „Druga szansa” (2007) w reżyserii Susan Bier.

Każdą z tych kreacji Halle Berry udowadniała, że jest aktorką niezwykle wszechstronną, która bardzo dobrze czuje się zarówno w filmach artystycznych adresowanych do wyrobionej publiczności jak i hollywoodzkich superprodukcjach przeznaczonych dla masowej widowni. 
blog comments powered by Disqus