"DC Wonder Woman. Edycja Rocznicowa" - recenzja wydania DVD filmu

Autor: Adrian Warwas
Korekta: Damian "Nox" Lesicki
10 kwietnia 2018

Świat liczy na Ciebie

Wonder Woman animacja 2009 recenzjaGalapagos Films prezentuje specjalne wydanie animacji Wonder Woman jako edycję rocznicową. Jest wybuchowo, ale to wciąż DC, gdzie wiele rzeczy jest niedopracowanych. I nie chodzi tylko o kreskę.

Mistyczną wyspę Themyscirę zamieszkują waleczne Amazonki. Prócz nich, w niewoli znajduje się tam także bóg wojny Ares, który wywołał wcześniej konflikt. Z polecenia samego Zeusa jego moc została uwięziona w specjalnych kajdanach. Mijają kolejne lata, a kobiety szkolą się w walce w razie niebezpieczeństw, jednocześnie egzystując z dala od współczesnego świata. Izolacja ta zostaje jednak przerwana w momencie awaryjnego lądowania amerykańskiego pilota, Steve’a Trevora. W tym czasie grecki bóg ucieka. Buntownicza księżniczka Diana decyduje się eskortować przybysza do Nowego Jorku i jednocześnie powstrzymać rządnego krwi Aresa przed wykorzystaniem tajemnego artefaktu.

Wonder Woman animacja 2009 recenzja edycja rocznicowa

Początek filmu może się okazać dla was pewną mieszaniną krótkich historyjek, z których wynika coś, co nie jest koniecznie związane z historią Wonder Woman. Dopiero po czasie, w szczególności w trakcie pobytu bohaterów w Waszyngtonie, rozkręca się właściwa akcja. W animacji sama geneza jednej z najsłynniejszych bohaterek z komiksowej kuźni DC jest sprowadzona do minimum. Szkoda, ponieważ można było bardziej skupić się na narodzinach i szkoleniu Diany. Jest dosyć brutalnie, co powinno zadowolić większość fanów. Twórcy nie szczędzili widoku dekapitacji czy okrutnych walk na miecze między wrogimi obozami. Sam styl animacji prezentuje to, do czego przyzwyczaili nas już twórcy – jednym kreska się spodoba, innym nie. Głosów głównym bohaterom użyczyli m.in.: Keri Russel (jako Diana), Nathan Fillion (Steve Trevor) czy Alfred Molina (Ares). Z kolei udział Olivera Platta w roli władcy świata zmarłych Hadesa jest niewielki, ale istotny dla wątków fabuły.

Jeżeli chodzi o dodatki, na płycie dostępnych jest kilka filmów. Dzięki nimi dowiecie się o legendzie Wonder Woman, jej narodzinach i ewolucji w komiksach oraz przyjrzycie się powstaniu innej animacji DC pod tytułem Batman i Harley Quinn. Niestety, mimo wydania jako Edycja rocznicowa, pięć materiałów nie posiada polskiej ścieżki dźwiękowej. Dostępne są jedynie z angielskimi napisami.

Mimo powyższych uwag, siedemdziesięciominutowy seans minie wam bardzo przyjemnie. Zapewne dzięki Wonder Woman w reżyserii Lauren Montgomery niejeden laik zainteresuje się przygodami Diany z komiksów.blog comments powered by Disqus