Dead Fish


plakat filmu Dead Fish
Reżyseria: Charley Stadler
Scenariusz: Adam Kreutner, David Mitchell
na podstawie pomysłu Thomasa Geigera i Charleya Stadlera
Zdjęcia: Fraser Taggert

Obsada:

Gary Oldman jako Lynch
Robert Carlyle jako Danny Devine
Elena Anaya jako Mimi
Jimi Mistry jako Salvador
Andrew Lee Potts jako Abe
Billy Zane jako Virgil
Terence Stamp jako Fish
Karel Roden jako Dragan

Dystrybutor: Kino Świat
Rok produkcji: 2004
Data premiery polskiej: 23 czerwca 2006
Tytuł oryginalny: Dead Fish
Czas trwania filmu: 95 min.
Produkcja: Niemcy, Wielka Brytania
Gatunek: akcja, komedia, sensacyjny

Akcja filmu toczy się w Londynie, gdzie krzyżują się drogi spłukanego do cna Amerykanina i angielskiego płatnego zabójcy. Ich spotkanie rozpoczyna serię niezwykłych wydarzeń, a bohaterami tej czarnej komedii sensacyjnej są zabójcy, zdrajcy i kochankowie.

Lynch (Gary Oldman), angielski płatny morderca, dostaje przez telefon nowe zlecenie. Wyrusza na akcję, przed wyjściem pozbawiając życia prostytutkę, która była świadkiem rozmowy. Następnie zabija swojego wspólnika i kieruje się do Londynu.

Abe Klein, amerykański imigrant, obchodzi w Londynie swoje 22-gie urodziny. Jego francuska dziewczyna Mimi w drodze na dworzec kolejowy wyznaje mu, że jest w ciąży. Abe nie jest tym zachwycony, para kłóci się i wpada na Lyncha, który właśnie wysiada z pociągu. Podczas zderzenia wypadają im telefony komórkowe. Podnoszą je, ale wkrótce okazuje się, że Anglik wziął przez pomyłkę telefon Abe'a, a Amerykanin ma komórkę płatnego zabójcy, na którą dostaje kolejne zlecenie. Lynch od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Mimi i korzystając z tego, że ma używaną przez nią komórkę Abe'a, postanawia odnaleźć dziewczynę....


Dead Fish - galeria plakatów


Dead Fish - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus