Deadwood


plakat filmu Deadwood

Obsada:

Timothy Olyphant jako Seth Bullock
Ian McShane jako Al Swearengen
Molly Parker jako Alma Garret
Jim Beaver jako Whitney Ellsworth
W. Earl Brown jako Dan Dority

Rok produkcji: 2004 - 2006

Tytuł oryginalny: Deadwood
Produkcja: USA
Gatunek: western
Ilość odcinków: 35

W czasach grabieży i chciwości, najbogatsza żyła złota, jaką odkryto w Ameryce, przyciągała jak magnes każdego pozbawionego skrupułów oprycha do prawdziwego miasta bezprawia, w którym wszystko – i wszyscy – mieli swoją cenę. Witaj w Deadwood... w piekle, w którym wystawisz na próbę swoje szczęście.
Ta epicka opowieść zaczyna się w dwa tygodnie po niesławnej klęsce generała Custera pod Little Big Horn. Wśród bohaterów nie zabraknie postaci i odniesień do wydarzeń z owych czasów, jak i zupełnie fikcyjnych. Deadwood to nielegalna osada - zwana też czasami „miastem” - znajdująca się na terytorium wyłudzonym od Indian Czarnych Wzgórz. To miejsce, w którym nie obowiązuje żadne prawo a przemoc jest chlebem codziennym. Do niego ściągają najrozmaitsze typy szukające łatwego wzbogacenia – od zbirów i geszefciarzy począwszy, przez renegatów, dezerterów, chińskich robotników, prostytutki, aż po wsiowych głupków i rewolwerowców.
Jednymi z osadników są: jest były sędzia Seth Bullock, legendarny rewolwerowiec Dziki Bill Hickok i makiaweliczny właściciel saloonu, Al Swearengen.

Deadwood, to serial niesłychanie realistyczny, ze scenami przeznaczonymi tylko dla widzów dorosłych, wciągającą fabułą oraz bohaterami z krwi i kości. Film ten zadaje kłam wszelkim wyobrażeniom dotyczącym westernów, jakie kiedykolwiek wam wpajano.


Deadwood - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus