Śmierć i dziewczyna

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.33:1, 4:3
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Mayfly

Dodatki

  • zwiastuny innych filmów z oferty dystrybutora

Reżyseria: Roman Polański
Scenariusz: Ariel Dorfman, Rafael Yglesias
Muzyka: Wojciech Kilar
Zdjęcia: Tonino Delli Colli
Montaż: Herve de Luze
Scenografia: Pierre Guffroy
Kostiumy: Milena Canonero
Producent: Josh Kramer, Thom Mount
Producent wykonawczy: Jane Barclay, Sharon Harel

Obsada:

Sigourney Weaver jako Paulina Escobar
Ben Kingsley jako Dr Roberto Miranda
Stuart Wilson jako Gerardo Escobar

Akcja filmu toczy się współcześnie w Ameryce Południowej. Żona czeka z kolacją na męża. Kobieta - ofiara prześladowań junty wojskowej, która kilka lat temu rządziła krajem, ma stanąć na czele komisji badającej pogwałcenie praw człowieka w tym okresie. Mąż wraca do domu w towarzystwie tajemniczego i eleganckiego doktora Mirandy. Kobiecie wydaje się, że rozpoznaje w nim byłego reżimowego funkcjonariusza, który przed laty zgwałcił ją i torturował. Zna jednak tylko jego głos, ponieważ w czasie tortur oprawca zawiązywał jej oczy.

Dramat w reżyserii Romana Polańskiego na podstawie sztuki Ariela Dorfmana.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Niestety nic dobrego o obrazie nie można powiedzieć. Pełno ziarna lata na ekranie, a o dobrej ostrości możemy tylko zapomnieć. Wydawałoby się, że film sprzed zaledwie 10 lat nie może aż tak źle wyglądać. W końcu żyjemy w dobie odświeżania wszystkiego, co stare (np. Trylogia gwiezdnych Wojen)... A jednak.Widać, że przydałby się remastering, gdyż pojawia się sporo brudów z taśmy filmowej, a paleta barw nie należy do zbyt żywej. Gwoździem do trumny dla wielu "videofilów" będą z pewnością proporcje obrazu. "Śmierć i dziewczyna", bowiem jest nam prezentowana w telewizyjnym formacie 4:3.
Ocena: 2/5

Dźwięk

Od razu zaznaczam, że ten "+" jest za lektora. Czemu właśnie tak? Cóż, okazuje się, że dwukanałowa ścieżka z polskim lektorem brzmi lepiej niż teoretyczne sześć kanałów. Teoretyczne sześć, bowiem dźwięk do widza dobiega głównie z przodu, ze środka. Tyły stoją cicho, a o subwooferze zapomnijmy. Niskie tony tutaj nie istnieją.
Ocena: 2.5/5

Dodatki

Przykro mi się robi, że i tutaj nic pozytywnego nie mogę napisać. Ale czy same zwiastuny innych filmów z oferty dystrybutora można zaliczyć na plus? Owszem, jeśli te nie są w sekcji bonusów, a są jedynie dodatkiem do całej reszty. Tu tak nie jest...
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Szkoda, że tak dobry film otrzymał na DVD tak bardzo marną oprawę wizualną i dźwiękową. Gdyby, chociaż jakieś dodatki były, to ból byłby ciut mniejszy. Niestety. "Śmierć i dziewczynę" w cyfrowym wydaniu polecam wyłącznie fanom kina autorstwa pana Polańskiego. Ci, którzy cenią dobrą jakość techniczną będą zawiedzeni.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus