Dzień zagłady


DVD Info
W sprzedaży od: 8 lipca 2004

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 2.0), węgierski (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Język menu: angielski
Dostęp do: 30 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • przygotowanie na nadchodzący koniec, uderzenie, tworzenie doskonałego korka ulicznego, końcowe przemyślenia, galeria fotosów

Reżyseria: Mimi Leder
Scenariusz: Bruce Joel Rubin, Michael Tolkin
Muzyka: James Horner
Zdjęcia: Dietrich Lohmann

Obsada:

Robert Duvall jako Kapitan Spurgeon 'Fish' Tanner
Elijah Wood jako Leo Biederman
Tea Leoni jako Jenny Lerner
Morgan Freeman jako prezydent Tom Beck
Vanessa Redgrave jako Robin Lerner
Maximilian Schell jako Jason Lerner

Kiedy dwójka młodych astronomów odkrywa, że ziemi zagraża zderzenie z olbrzymią kometą, rozpoczyna się odliczanie czasu do nadejścia sądnego dnia. Ludzkośc staje do walki o przetrwanie. Film w reżyserii Mimi Leder (Peacemaker, Podaj dalej) ze wspaniałą obsadą największych gwiazd kina (Robert Duvall, Tea Leoni, Morgan Freeman, Vanessa Redgrave, Eljah Wood) to pasjonująca, pełna napięcia oraz wzruszających wątków opowieść ze wspaniałymi efektami specjalnymi.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Stoi na przyzwoitym poziomie, a więc standard, jeśli chodzi o nowe produkcje. Ostrość jest nienaganna i nawet drugi plan zachowuje dobrą szczegółowość. Paleta barw jak najbardziej kinowa, a więc bez zbędnych przesyceń. Kolory utrzymane są raczej w spokojnych, niedrażniących wzroku tonacjach. Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to drobny szum w tle. I to właśnie on zadecydował, że piątki nie postawiłem.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

Również prezentuje wysoki poziom. Scena jest umiejętnie rozłożona na wszystkie głośniki, przez co otrzymujemy dobre panoramowanie. Jako, że film znacznie różni się od kinowego hitu, jakim był "Armageddoon" - nie nastawiajmy się na fajerwerki dźwiękowe. Jednak, tam gdzie subwoofer jest potrzebny (np. lądowanie na asteroidzie) nie zawiedziemy się. Mocne basy wcisną nas w fotel.
Ocena: 4/5

Dodatki

Na pierwszy rzut oka jest ich sporo. Są to jednak krótkie dokumenty o tworzeniu poszczególnych, co ważniejszych scen. Można było je spokojnie umieścić w jednym dziale. Wydawca dorzucił jeszcze "gallerię fotosów" (taka drobna literówka w menu;). Szkoda, że to już wszystko;(
Ocena: 2.5/5blog comments powered by Disqus