Drugie oblicze

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 29 stycznia 2004
W sprzedaży od: 29 stycznia 2004

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • zwiastun

Reżyseria: James Bruce
Scenariusz: Freddy Deane
Muzyka: Roy Hay

Obsada:

Bob Hoskins jako Darius Paskevic
Laura Fraser jako Ilona
Stephen Dorff jako Mike Varga

Rob Sherade (Ian Hart) jest agentem FBI. We współpracy z węgierskim rządem FBI ma doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia niebezpiecznego przestępcy Dariusa Paskevica (Bob Hoskins). Agent FBI do świata przestępczego trafia dzięki pracownikowi Paskevica (Stephen Dorff). Czy wspólne przedsięwzięcie FBI i węgierskiego rządu zakończy się sukcesm ?


Autor recenzji dvd: Berdysz

Obraz

Obraz jest przyzwoity, chociaż brakuje mu troszkę ostrości. Czasami w tle pojawia się trochę "kaszy", ale to nic groźnego. W jednej z początkowych scen gdzie kamera pokazuje "uciekinierów" i ciężarówki mające ich przewieźć obraz nagle ulega dużemu pogorszeniu, po czym wraca do normy i znowu się na chwile pogarsza. Skok jest naprawdę widoczny i przypomina stosowane w nisko budżetowych filmach (np. wojennych) dopinanie kolorowanych fragmentów dokumentalnych. Oczywiście tu nie mamy z niczym takim do czynienia, więc ten spadek jakości dziwi.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

W ustawieniach płyty znajdziemy informację o trzech, dostępnych ścieżkach: angielska D.D 5.1, Angielska DTS i polska D.D 5.1. Jest to delikatnie rzecz ujmując nieprawda. Polska ścieżka mogłaby być uważana za 5.1 gdybyśmy mieli do czynienia z dubbingiem. Tutaj niczego takiego nie ma - jest za to standardowy lektor nagrany na oryginalną ścieżkę. Tego typu dezinformacja jest raczej naganna. Dwie pozostałe ścieżki są faktycznie obecne, choć DTS można poznać tylko po tym, iż na tunerze zapala się odpowiednia lampka. Ścieżka 5.1 i DTS niewiele się od siebie różnią. W DTS'ie dźwięk jest nieco wyraźniejszy i ostrzejszy, nic poza tym. Pozycjonowanie jest kiepskie i nawet w scenach gdzie ewidentnie powinniśmy słyszeć "coś" z tyłu - dźwięk dobywa się tylko z przednich głośników. Chwilami są też problemy z głośnością poszczególnych efektów. Wybuchy w rosyjskiej bazie nuklearnej "zagłuszane" są przez towarzyszące im dźwięki pękających, drewnianych części budynków. Ładnie tylko, że, to "chrobotanie" drewna jest głośniejsze od samego wybuchu. Ogólnie dźwięk jest tylko dostateczny.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus