Następcy 2 - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 5 października 2017

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), francuski (Dolby Digital 2.0), niemiecki (Dolby Digital 2.0), hiszpański (Dolby Digital 2.0), włoski (Dolby Digital 2.0), polski dubbing (Dolby Digital 2.0), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: francuskie, hiszpańskie, niemieckie, włoskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Kenny Ortega
Scenariusz: Josann McGibbon, Sara Parriott

Obsada:

Dove Cameron jako Mal
Cameron Boyce jako Carlos
Booboo Stewart jako Jay
Sofia Carson jako Evie
Thomas Doherty jako Harry
China Anne McClain jako Uma
Mitchell Hope jako Król Ben
Brenna D'Amico jako Jane

Następcy 2 – filmowy hit Disney Channel powraca! Jeszcze bardziej niepokorni, przebojowi i zuchwali potomkowie baśniowych czarnych charakterów Disneya pojawiają się w kolejnej ekscytującej przygodzie pełnej wartkiej akcji, porywających piosenek i popisów tanecznych. Współczesna wariacja na temat klasycznego baśniowego konfliktu między dobrem a złem w reżyserii twórcy „High School Musical” Kenny’ego Ortegi – „Następcy 2” - zadebiutuje na DVD już 5 października. Film dostępny będzie także w pakiecie razem z „Następcy”. DVD „Następcy 2” oraz wydanie pakietowe dostępne będą tylko w salonach empik i na empik.com
 
Mal (Dove Cameron) przytłoczona koniecznością prowadzenia idealnego życia w Auradonie ucieka na Wyspę Potępionych w poszukiwaniu swoich mrocznych korzeni. Evie (Sofia Carson) i reszta paczki podążają za nią w nadziei, że uda im się przekonać przyjaciółkę do powrotu. Tymczasem największa przeciwniczka Mal – Uma (China Anne McClain), córka Urszuli – rośnie w siłę i wraz ze swoim pirackim gangiem zamierza rozpętać piekło, biorąc sobie za cel nie tylko potomków czarnych charakterów, lecz także mieszkańców Auradonu!
 
Fabuła filmu skupia się na wyzwaniach, z jakimi muszą zmierzyć się nastolatkowie próbujący spełnić oczekiwania rodziców i rówieśników, a jednocześnie pragnący odnaleźć siebie. Poruszane są w nim kwestie ponadczasowe takie jak wolność wyboru, osobista odpowiedzialność, praca zespołowa, sprawiedliwość czy empatia.
 
 
STWARZANIE ŚWIATA
 
Zaprojektowania baśniowego Auradonu i Wyspy Potępionych podjął się Mark Hofeling i reżyser Kenny Ortega wyobrazili sobie Wyspę Potępionych na podobieństwo slumsów: – Wyspa Potępionych jest w katastrofalnym stanie, bo złoczyńcy, którzy zostali na nią wygnani, nie  wiedzą, jak cokolwiek naprawić. Jedyne co robią, to prowadzą handel wymienny i kradną. Wyobraziliśmy ich sobie uwięzionych w latach 70., w przedcyfrowej erze, która była tragiczna, ale w jakiś mroczny sposób majestatyczna – wyjaśnia Hofeling. Żadnych ćwierkających ptaszków i absolutnie żadnego Twittera!
 
Z kolei opowiadając o tworzeniu Auradonu Hofeling przyznaje, że chociaż wyobrażanie sobie świata bez zła czy czarnych charakterów było zabawne, taki idealny świat pełen zamków, partii krykieta i czekoladowych ciasteczek ma też swoje minusy: – Auradon jest odrobię dwuwymiarowy. Jest piękny, jest wspaniały, nikt nigdy nie dostaje próchnicy… ale nie ma w nim nic ekscytującego. Jest świętoszkowaty, to swego rodzaju zbyt idealne miejsce.
 
W ŚWIECIE MODY
 
Kostiumy do filmu zostały zaprojektowane przez Karę Saun. Saun była podekscytowana możliwością zaprojektowania zarówno niebanalnych strojów dla złoczyńców z Wyspy Potępionych, jak i cukierkowych kreacji dla mieszkańców Auradonu. – Każdy kostiumograf modli się o projekt, w którym będzie mógł po prostu zaszaleć. Chciałam się zaangażować w coś zabawnego, świeżego i dziwacznego i już po dwóch stronach lektury scenariusza powiedziałam „Muszę to zrobić!”. Było tam tyle postaci w rozmaitych strojach, od punkowych po kreacje z czerwonego dywanu – a tak się składa, że obie te dziedziny są moją specjalnością. Przechodzenie od jednego świata do drugiego było dla mnie wspaniałą zabawą.
 
Przygotowując kostiumy dla głównych bohaterów, Kara Saun starała się oddać charakter postaci poprzez dobór odpowiedniej symboliki. Surowa i arystokratyczna Mal nosi szaty z motywami smoków, a jej sztandarowe barwy to ciemny fiolet, fuksja i jadowita zieleń. Stroje księżniczki Evie zdobią korony i serca w odcieniach błękitu i czerni. Symbolem twardziela Jaya są kobry i skóra, od wizerunku węża na kurtce po buty ze sztucznej wężowej skóry. Carlosowi natomiast towarzyszą wyobrażenia psów utrzymane w czerni, bieli i czerwieni – kolorach nawiązujących do palety barw uwielbianej przez Cruellę De Mon. Pozostałe postacie otrzymały także niebanalne stroje, które można podziwiać w filmie.
 
 
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus