Bękarty Diabła

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 24 listopada 2005
W sprzedaży od: 25 stycznia 2006

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun,
  • zapowiedzi

Reżyseria: Rob Zombie
Scenariusz: Rob Zombie
Muzyka: Rob Zombie


Po zamordowaniu szeryfa Wydella, rodzinka Firefly'ów trafia na celownik żądnego krwi brata denata, także gliny. Czując na plecach oddech mściwej policji, Baby, Otis, kapitan Spaulding i reszta piekielnej familii wyruszają w trasę. Wsparciem służyć im będzie zakochana w Otisie córa Koryntu, dumnie nosząca ksywę "Landryna".


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Płyta jedno-warstwowa i to niestety widać. Całość utrzymana w manierze lat siedemdziesiątych, na które jest stylizowany film. Dominują kolory wyprane, sepiowane. Nie byłoby to wadą gdyby nie fakt „rozsypywania” się obrazu w dynamicznych scenach. Nie zachwyca sceneria nocna, podczas której czerń wpada w szarość a ziarno grasuje po całym ekranie. Reasumując, szkoda że tylko jedna warstwa.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Oryginalna ścieżka niezwykle poprawna. Dynamiczny i szczegółowy w całkiem przekonujący sposób buduje przed nami scenę dźwiękową. Kierunkowość dobra, dialogi czytelne, dynamika prawie powalająca na kolana. Polski lektor… co tu dużo mówić, desperaci i tak go wybiorą. Całość duży plus – za oryginalny dźwięk i za poprawną regionalizację.
Ocena: 4/5

Dodatki

Mało przekonujący zwiastun i pokaźna garść zapowiedzi. Cóż, jedna warstwa rządzi się swoimi prawami. Zabrakło miejsca, a szkoda.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Wydanie prawie kultowego filmu nie rzuca na kolana. Tym niemniej warto mieć w kolekcji. Być może doczekamy się reedycji.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus