Serce ze złota

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 26 października 2007
W sprzedaży od: 26 października 2007

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 5.1), łaciński (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Blink
Reżyseria: Naresh Malhotra
Scenariusz: Shabbir Boxwala
Zdjęcia: Ashok Mehta
Montaż: Naresh Malhotra
Współproducent: Shabbir Boxwala

Obsada:

Aishwarya Rai jako Tia Sharma
Arjun Rampal jako Jai Mehta
Priyanshu Chatterjee jako Raj
Rakhee Gulzar jako Mrs. Sharma
Paresh Rawal jako JMr. Mehta
Isha Koppikar jako Anita
Tiku Talsania jako Swami

Jai sądził, że ma w życiu wszystko - był przystojny i bogaty, mógł rozkochać w sobie każdą kobietę. Jednak on nie chciał "każdej" - chciał tylko jednej. Była nią Tia - młoda i niezwykle piękna nauczycielka. Kiedy Jai dowiedział się, iż jest ona zaręczona z innym, zaczął szukać ukojenia na dnie butelki.

W pewną deszczową noc wypity alkohol i rozpędzone auto zmienią życie Jaia na zawsze. Ktoś zginie, ktoś straci pamięć, ktoś dostanie drugą szansę na szczęście...


Autor recenzji dvd: Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Obraz

Obraz jest wysokiej jakości. Kolory odpowiednio nasycone. Jak w przypadku większości bollywoodzkich produkcji, film najlepiej wygląda na dużych ekranach. W formacie prezentowanym na płycie DVD, raczej nie nadaje się do oglądania na małym telewizorze.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Wielbiciele muzyki rodem z bollywood powinni być usatysfakcjonowani, gdyż również dźwięk jest wysokiej jakości. Dostępne wersje językowe to hindi (Dolby Digital 5.1) z napisami lub bez oraz polski lektor (Dolby Digital 5.1). Tradycyjnie lektor wypada bardzo średnio, o wiele przyjemniej ogląda się film w wersji hindi z napisami.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

Na płycie znajdują się trzy zwiastuny innych bollywoodzkich produkcji. Niestety trailery pozostawione są w wersji hindi (nie ma nawet napisów), co jest minusem zwłaszcza, gdy film kupuje osoba nieobeznana z tematem. Kolejnym dodatkiem (a raczej ułatwieniem) jest bezpośredni dostęp do piosenek. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które lubią słuchać indyjskiej muzyki (nie trzeba przeszukiwać całego filmu, aby trafić na ulubiony kawałek). W pudełku, oprócz filmu, znajdziemy również trzy pocztówki.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Wydanie DVD „Serce ze złota” jest bardzo ładne. Opakowanie przyciąga uwagę subtelną i stonowaną kolorystyką. Dużym plusem są również polskie napisy, które nie przeszkadzają w oglądaniu obrazu. Sam film zarówno, jeśli chodzi o treść jak i muzykę jest dość przeciętny. Do minusów wydania można zaliczyć pudełko. Kartonowa oprawa ładnie się prezentuję, ale ciężko jest mi powiedzieć jak zniesie działanie czasu czy zdarzenia losowe (np. kontakt z wodą).
Ocena: 4/5
blog comments powered by Disqus