Dinozaur

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 26 września 2001

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 2.0), słoweński (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, bułgarski, czeski, polski, słoweński, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 27 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Imperial Entertainment

Dodatki

  • komentarz reżyserów oraz twórców efektów specjalnych,
  • gra "Przygoda Aladara" (Aladar's Adventure),
  • Dinopedia - galeria o bohaterach filmu,
  • gra "Poszukaj dinozaura" (DinoSearch),
  • teledysk: Orange Blue,
  • zwiastun kinowy,
  • zwiastun filmu "Atlantis",
  • materiały o produkcji

Reżyseria: Eric Leighton, Ralph Zondag
Scenariusz: John Harrison, Robert Nelson Jacobs
Muzyka: James Newton Howard

Obsada:

D.B. Sweeney jako Aladar (głos)
Julianna Margulies jako Neera (głos)
Ossie Davis jako Yar (głos)
Max Casella jako Zini (głos)
Alfre Woodard jako Plio (głos)

Jest to opowieść o dinozaurach, które muszą stawić największemu wyzwaniu swego życia. Podczas trudnej i niebezpiecznej wędrówki w poszukiwaniu obfitującej w wodę i pożywienie doliny odkrywają, że dzięki odwadze, lojalności i nadziei mogą pokonać największe trudności i przeszkody. Cofnij się w czasie aż o 65 milionów lat, do okresu Kredy, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury i poznaj Aldara - młodego iguanodona, który został rozdzielony ze swoją rodziną jeszcze jako pisklę. Wychowuje się na samotnej wyspie wśród stadka lemurów, razem z mądrą Zini i zwariowanym Plio. Gdy apokaliptyczny deszcz meteorytów pogrąża świat w chaosie, Aldar i jego przybrana rodzina uciekają na stały ląd i przyłączają się do grupy dinozaurów poszukujących bezpiecznych miejsc lęgowych. Naturalne, zachwycające krajobrazy perfekcyjnie połączone z komputerowo wygenerowanymi postaciami, nieprzerwana, trzymająca w nieustannym napięciu akcja i niesamowite efekty specjalne sprawiają, że Dinozaur, to zapierające dech w piersiach widowisko, bawiące i wzruszające widzów w każdym wieku.

DVD jest dostępne również w pakiecie


Autor recenzji dvd: Berdysz

Obraz

Obraz jest bez jakiegokolwiek zarzutu. Dobra ostrość, idealnie dobrane kolory. Nie ma mowy o jakichkolwiek przebarwieniach.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest bardzo dobra. Mieszkamy jednak w Polsce i należy ocenić polską ścieżkę dźwiękową, która nagrana jest w 2.0. Na tle tej oryginalnej wypada raczej słabo. Przestrzenność jest słaba a dialogi słabo słyszalne na tle pozostałych efektów.
Ocena: 2/5

Dodatki

klatka z filmu Dodatków jest sporo i stoją one na wysokim poziomie, tak np. komentarze twórców są świetnym materiałem dla każdego zajmującego się tworzeniem grafiki komputerowej. Bardzo przyjemna jest "Dinopedia" czy wreszcie dwie gry dla najmłodszych (niestety nie miałem w nie okazji zagrać gdyż nie posiadam DVD-romu).
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Wydanie było by znakomite gdyby nie polska ścieżka dźwiękowa rujnująca całościowy efekt. Mimo to polecam, dorośli mogą oglądać film w oryginale z napisami a dzieci... cóż dzieci aż tak nie zwracają uwagi na niedostatki dźwięku;-)
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus