Dług

okładka
DVD Info

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: angielski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Vue Movie Distribution

Dodatki

  • zwiastun kinowy, galeria fotosów, biografie twórców i aktorów, nagrody dla filmu.

Reżyseria: Krzysztof Krauze
Scenariusz: Krzysztof Krauze, Jerzy Morawski
Muzyka: Michał Urbaniak
Zdjęcia: Bartosz Prokopowicz

Obsada:

Robert Gonera jako Adam
Jacek Borcuch jako Stefan
Andrzej Chyra jako Gerard
Agnieszka Warchulska jako Jola, dziewczyna Stefana
Joanna Kurowska jako Ania, ciężarna leżąca w szpitalu wspólnie z Basią

Jest to opowieść oparta na podstawie autentycznych wydarzeń. Akcja filmu dzieje się w Warszawie. Adam i Stefan stają przed życiową szansą: włoski partner chce podpisać obiecujący kontrakt, ale bank nie chce dać kredytu. Nieoczekiwanie pojawia się Gerard: on znajdzie im poręczyciela. Jego propozycja zostaje przyjęta. Na drugi dzień okazuje się, że prowizja, którą chce jest zbyt wysoka. Biznesmeni rezygnują z oferty, ale Gerard nie. Przedstawia im rachunek kosztów i żąda jego wyrównania. Tak rodzi się wyimaginowany Dług. Od tej chwili Gerard nie daje im spokoju i żąda zwrotu pieniędzy. Jak sobie poradzą-chyba wiecie, ale mimo to warto zobaczyć ten film.
Po jego obejrzeniu na pewno większość z was uzna, że nie warto być szantażystą i nie warto zabijać szantażystów. Osobiście uważam, też tak jak inni, że film ten jest jednym z tych najlepszych, które zostały nakręcone w polskiej kinematografii. Gra aktorów jest bardzo naturalna i przekonywująca,a szczególnie Gerarda (Andrzej Chyra). Czasem jest się łatwo przestraszyć :-).Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Znośny, ostry i czysty. Cały czas towarzyszy mu morka z kaszy, która da się znieść. Obraz został przeniesiony w trybie panoramicznym, lecz nieanamorficznym. Kolory natomiast są smutne i szarawe, ale to raczej specjalnie. Reżyser chciał nam pokazać prawdziwą naszą, polską rzeczywistość. Dodam jeszcze, że odwzorowują one klimat filmu, który naprawdę jest godny podziwu. Ciekawostką są angielskie napisy. wszystkie przekleństwa są ocenzurowane, wykropkowane. No i wszystko zaczyna się na f... . Nie rozumiem tego :-).
Ocena: 3/5

Dźwięk

Tutaj odzywa się typowe, polskie kino. Dialogi za ciche w stosunku do muzyki, a dźwięki otoczenia jest płaski. Z jakichkolwiek perełek dźwiękowych nie skorzystamy, bo po prostu ich tu nie ma.
Ocena: 3/5

Dodatki

klatka z filmu Menu płyty prawie niczym nie różni się od okładki opakowania. Dodatki ubogie, ale to także mankament naszych, polskich dysków. Tylko: zwiastun kinowy, galeria fotosów, biografie twórców i aktorów, nagrody dla filmu. Moim zdaniem, jak na taki film dodatków jest za mało, a nawet wręcz okropnie, paskudnie za mało. Przydałby się wywiad z reżyserem - Kszysztofem Krauze, reportaż z planu oraz chyba najważniejsze: porównanie filmu z prawdą. Mogłoby to być w postaci reportażu, który niedawno widzieliśmy w TV. Wypowiadali się w nim sami sprawcy tej tragedii.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

klatka z filmu Średnio wydany dysk z polskim filmem, zasługujący na pewno na lepsze wydanie i większą liczbę dodatków położonych raczej na wywiad z reżyserem czy porównania filmu do wydarzeń autentycznych. Zresztą tak naprawdę to warto kupić tą płytkę tylko dla samego filmu. Dla mnie tam mogłoby nie być nic oprócz jego samego. Film jest rewelacyjny i polecam wszystkim (pełnoletnim). Leć do sklepu, kup, zobacz i oceń sam (na pewno pozytywnie). Dla mnie bomba !!!
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus