Piekielna zemsta (Blu-ray)

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 15 lipca 2011

Format obrazu: 16:9
Języki napisów: chorwackie, czeskie, duńskie, fińskie, hiszpańskie, norweskie, polskie, portugalskie, rosyjskie, rumuńskie, szwedzkie, tureckie, węgierskie
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Wrażenia obsady i ekipy "Piekielnej Zemsty"
  • Jak dokonać Piekielnej Zemsty
  • Chaos Miltona
  • Komentarz twórców filmu
  • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: Patrick Lussier
Scenariusz: Todd Farmer, Patrick Lussier
Zdjęcia: Brian Pearson
Producent: Michael De Luca

Obsada:

Nicolas Cage jako Milton
David Morse jako Webster
Amber Heard jako Piper
Billy Burke jako Jonah King
William Fichtner jako Księgowy

"Piekielna zemsta" to najnowsze dzieło reżysera Patricka Lussiera i scenarzysty Todda Farmera, twórców udanego horroru "Krwawe walentynki 3D".

John Milton (Nicolas Cage) nie był dobrym człowiekiem. Nic więc dziwnego, że gdy nadszedł jego czas, upomniało się o niego piekło. Kiedy jednak niebezpieczna sekta pod wodzą złowrogiego Jonaha Kinga (Billy Burke) porywa jego wnuczkę by złożyć ją w ofierze szatanowi, John ucieka piekielnym ogniom by w naszym świece po raz pierwszy w życiu zdobyć się na dobry uczynek i ocalić dziecko przed śmiercią.

W niebezpiecznej misji wspiera go atrakcyjna Piper (Amber Heard) - piękna kelnerka, posiadaczka doskonałego auta i mocnego prawego sierpowego. Ten duet okazuje sie niepokonany, do czasu gdy na ich drodze nie stanie Księgowy (William Fichtner) - obdarzony nadludzką siłą i szybkością demon, którego celem jest sprowadzenie Miltona z powrotem do piekła.

Zdaniem Lussiera i Farmera ich film jest hołdem złożonym klasycznym filmom akcji z przełomu lat 70., w których nie brakło widowiskowych i realizowanych bez udziału efektów specjalnych pościgów. - Wszędzie były obecne rewelacyjne i prawdziwe pościgi samochodowe, w których metal ocierał się o metal, ponieważ wtedy nie można było wykorzystać animacji komputerowej. Widz wiedział, że ci faceci naprawdę jeżdżą tak szybko, jak się tylko da. Zdecydowaliśmy, że właśnie to chcemy uchwycić, tylko że w 3D - mówi Patrick Lussier.

- "Piekielna zemsta" kipi od adrenaliny, intensywności i humoru. Podoba mi się wątek komiczny ze względu na skrajności tego filmu. Bez żenady ukazuje swój awanturniczy charakter. Mam nadzieję, że ludzie nie będą mogli się powstrzymać od śmiechu przy niektórych scenach. Jest to zdecydowanie film dla nocnych widzów, a ja lubię w takich grać - dodaje odtwórca głównej roli Nicolas Cage.

Pomysł Lussiera i Farmera bardzo spodobał się producentowi Michaelowi De Luce, współtwórcy doskonałego "The Social Network". - Kiedy przeczytałem scenariusz, wiedziałem, że musimy to nakręcić. To film, który chciałem obejrzeć. W dodatku byłem pewien, że scenariusz spodoba się też Nicolasowi Cage'owi, bo wiem jak bardzo lubi samochody - wspomina De Luca.

Bo też i samochody są, obok Johna Miltona i Piper, jednymi z głównych bohaterów filmu. John i jego towarzyszka przemierzają w szalonym pościgu kilka stanów za kierownicami takich legendarnych aut jak Dodge Charger z 1969 roku, Chevrolet Chevelle z 1971 r. oraz Buick Riviera z 1964 r. Aby niesamowite samochodowe ewolucje wyglądały na ekranie jak najbardziej realistycznie, nakręcono je praktycznie bez uciekania się do efektów komputerowych. - Oznacza to, że Nicolas Cage jechał pod prąd, krzyczał, lawirował wśród samochodów podczas bardzo szybkiej jazdy - wyjaśnia Patrick Lussier.

Również Amber Heard - odtwórczyni roli Piper - samodzielnie prowadziła samochód w niektórych ze swoich scen, w których pierwotnie miała zastąpić ją dublerka. - Nie mogłam znieść, że moja dublerka miałaby całą radochę - żartuje aktorka. - Pracowałam z naszym koordynatorem kaskaderów Johnnym Martinem, który był na planie 60 sekund. Nauczył mnie wszystkiego, czego nie powinno się wiedzieć, wszystkiego, czego w normalnym życiu starasz się unikać - poślizgów, obrotów, zarzucania, rozbijania się czy skoków - dodaje Amber Heard.

blog comments powered by Disqus