Dumbo

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 22 marca 2010
W sprzedaży od: 19 marca 2010

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt
Reżyseria: Ben Sharpsteen
Scenariusz: Joe Grant, Dick Huemer
Muzyka: Frank Churchil, Oliver Wallace
Producent: Walt Disney

Obsada:

Sterling Holloway jako Pan Stork
Herman Bing jako Mistrz ringu
Verna Felton jako Słonica
Billy Bletcher jako Klaun
Edward Brophy jako Timothy Q.

Dumbo - maleńki słonik o nieproporcjonalnie wielkich uszach. Przepiękna i wzruszająca historia po raz pierwszy - z nową jakością obrazu!

W cyrku nadeszła noc narodzin - bocian odwiedza przyszłe mamy, by dostarczyć im odpowiednie maleństwa. Pani Jumbo otrzymuje długo wyczekiwanego słonika. Słonik jest słodki i uroczy - dopóki nie odsłania swoich nieproporcjonalnie ogromnych uszu. Dumbo staje się pośmiewiskiem wszystkich mieszkańców cyrku.

Odrzucony i samotny spotyka jednak wyjątkowego przyjaciela. Dzięki pomocy niezwykłej myszy o imieniu Tim, odrobinie magii i tonie odwagi, Dumbo pokonuje przeciwności i triumfuje jako jedyny latający słoń świata!

Dumbo ukazuje się na rynku w zupełniej nowym wydaniu. Obraz został cyfrowo poprawiony; kolory są żywsze i bogatsze. Na płycie znajduje się mnóstwo dodatków takich jak: niewykorzystane piosenki, dodatkowe kreskówki czy materiały dokumentujące powstawanie filmu.

Dumbo to czwarty film pełnometrażowy wytwórni Walta Disneya. Powstał w 1941 roku. Odniósł sukces głównie dzięki wspaniałej animacji i wzruszającej historii. Obraz zajął 13. miejsce na liście najlepszych filmów animowanych wszech czasów według Terry'ego Gilliama. Uważany za ulubiony film Walta Disneya, Dumbo otrzymał wiele wyróżnień i nagród, między innymi Oscara 1942 za najlepszą muzykę oraz nagrodę specjalną w kategorii "Najlepsza animacja" na Festiwalu Filmowym w Cannes.
blog comments powered by Disqus