Dziewczyna z szafy


plakat filmu Dziewczyna z szafy
Reżyseria: Bodo Kox
Scenariusz: Bodo Kox
Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak
Montaż: Milenia Fiedler
Scenografia: Andrzej Haliński

Obsada:

Magdalena Różańska jako Magda
Wojciech Mecwaldowski jako Tomek
Piotr Głowacki jako Jacek, brat Tomka
Eryk Lubos jako Dzielnicowy Krzysztof
Teresa Sawicka jako Kwiatkowska
Magdalena Popławska jako Anna
Olga Bołądź jako Aga
Edyta Olszówka jako Aktorka
Sebastian Stankiewicz jako Pan Andrzej
Marcela Stańko jako Weronika

Dystrybutor: Kino Świat
Rok produkcji: 2012
Data premiery polskiej: 14 czerwca 2013
Czas trwania filmu: 90 min.
Produkcja: Polska
Gatunek: dramat, komedia

Niezwykły film Bodo Koxa, okrzyknięty przez media jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. Z wybitną kreacją Wojciecha Mecwaldowskiego, porównywaną do roli Dustina Hoffmana w „Rain Man”.

Wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia dwóch braci - Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w „80 milionach” Piotr Głowacki) i Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski). Życie Tomka zmieni się za sprawą Magdy (świetny debiut Magdaleny Różańskiej) - dziewczyny z sąsiedztwa. Każde z nich było zamknięte w swoim świecie. Dopóki się nie spotkali…

Barwny korowód postaci drugoplanowych „Dziewczyny z szafy” tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych „Skrzydlatych świń” Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska („Zero”, „Lęk wysokości”). Debiutującego reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński („Kobieta w Berlinie”, „Ogniem i mieczem”) i trzykrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak („Obława, „Sęp”). Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.


Dziewczyna z szafy - galeria plakatów


Dziewczyna z szafy - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus