Dziewczyna z lilią


plakat filmu Dziewczyna z lilią
Reżyseria: Michel Gondry
Scenariusz: Luc Bossi
na podstawie powieści Borisa Viana
Zdjęcia: Christophe Beaucarne

Obsada:

Audrey Tautou jako Chloé
Romain Duris jako Colin
Gad Elmaleh jako Chick
Omar Sy jako Nicolas
Aïssa Maïga jako Alise
Charlotte Lebon jako Isis
Sacha Bourdo jako Mysz
Philippe Torreton jako Jean-Sol Partre
Alain Chabat jako Gouffé
Nathalie Kanoui jako Szefowa personelu

Dystrybutor: Kino Świat
Rok produkcji: 2013
Data premiery polskiej: 5 lipca 2013
Tytuł oryginalny: Ecume des jours, L'
Czas trwania filmu: 125 min.
Produkcja: Francja
Gatunek: dramat, fantasy

Nagrodzony Oscarem reżyser „ZAKOCHANEGO BEZ PAMIĘCI” z Kate Winslet i Jimem Carrey’em w rolach głównych – Michel Gondry powraca w szczytowej formie! Jego najnowsza produkcja to magiczne love story z plejadą największych francuskich gwiazd. W słynnej „AMELII” (Audrey Tautou) zakocha się przystojny łamacz serc z „HEARTBREAKERA” (Romain Duris), a towarzyszyć im będzie gwiazda absolutnego hitu „NIETYKALNI” (Omar Sy).

Colin - młody i bogaty wynalazca - ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

Nowy film Gondry’ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera „Piana dni” autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.


Dziewczyna z lilią - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus