Eden Lake

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 15 października 2009
W sprzedaży od: 15 października 2009

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • reklamy TV
  • wywiady z aktorami i twórcami
  • sylwetki aktorów i twórców
  • zwiastun kinowy
  • zwiastuny innych filmów
  • inne DVD

Reżyseria: James Watkins
Scenariusz: James Watkins
Muzyka: David Julyan
Zdjęcia: Christopher Ross
Montaż: Jon Harris

Obsada:

Kelly Reilly jako Jenny
Michael Fassbender jako Steve
Tara Ellis jako Abi
Jack O'Connell jako Brett
Finn Atkins jako Paige
Jumayn Hunter jako Mark

Jenny (Kelly Reilly), nauczycielka w szkole podstawowej i jej chłopak Steve (Michael Fassbender) wyjeżdżają z Londynu na weekend. Steve robi Jenny niespodziankę i zabiera ją w piękne, odludne miejsce, nad jezioro. Teraz czeka tylko na odpowiedni moment, żeby wręczyć jej zaręczynowy pierścionek. Nad brzegiem jeziora rozbijają namiot, pływają, opalają się i cieszą spokojem. Wkrótce w pobliżu rozsiada się grupa hałaśliwych nastolatków z psem. Kiedy Steve w końcu zwraca im uwagę, zaczynają zachowywać się jeszcze głośniej, zaczepiają parę. W końcu odchodzą. Następnego dnia z plecaka giną kluczyki do samochodu Steve’a. Para biegnie do lasu szukać auta. Tymczasem małolaty w najlepsze urządzają sobie jazdę crossową w terenie. Za kierownica w okularach Steve’a siedzi przywódca bandy Brett (Jack O’Connell). Zatrzymuje samochód. Dochodzi do przepychanki. Pojawia się nóż. Od przypadkowego ciosu Steve’a ginie ukochany rottweiler Bretta. Żarty się skończyły. Sielski weekend zamienia się koszmar, w którym Jenny i Steve zaczynają walczyć o życie.

Obraz

Obraz przyzwoitej jakości, z dobrze nasyconymi barwami. Dynamicznych scen w filmie jest sporo, które dzieją się głównie w mroku lasu lub już po zmierzchu, a mimo to wszystko na ekranie jest czytelne.
Ocena: 4/5

Dodatki

Dodatki nie są zbyt wyrafinowane, ale trzeba się cieszyć że w ogóle są. Zresztą ich zestaw jest niejako standardem tego wydawcy i podobne elementy (sylwetki, wywiady, zwiastuny) można znaleźć na większości krążków wydanych przez Vision. Przydałoby sie jakieś uroizmacenie.
Ocena: 4/5
blog comments powered by Disqus