Elegia


DVD Info
W sprzedaży od: 22 kwietnia 2009

Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video
Reżyseria: Isabel Coixet
Scenariusz: Nicholas Meyer
na podstawie powieści Philipa Rotha
Zdjęcia: Jean-Claude Larrieu

Obsada:

Penelope Cruz jako Consuela Castillo
Ben Kingsley jako David Kepesh
Peter Sarsgaard jako Kenneth Kepesh
Dennis Hopper jako George O'Hearn
Patricia Clarkson jako Carolyn
Deborah Harry jako Amy O'Hearn
Sonja Bennett jako Beth

Historia namiętnego i tragicznego romansu siedemdziesięcioletniego wykładowcy i publicysty kulturalnego Davida Kepesh (Ben Kingsley) z młodą piękną studentką Consuelą Castillo (Penelope Cruz).

Ekranizacja książki Konające zwierzę Philipa Rotha. Podejmując się tego zadania znana hiszpańska reżyserka Isabel Coixet (Moje życie beze mnie, Życie ukryte w słowach) stała się pierwszą kobietą, która nakręciła adaptację utworu kontrowersyjnego powieściopisarza, jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, wielokrotnie nagradzanego, cieszącego się ogromną popularnością wśród czytelników. Konające zwierzę, jak i inne książki autora Kompleksu Portnoya ocieka seksem, fascynacją seksualnością, choć jak piszą krytycy, jest na swój sposób subtelna.

W rękach Isabel Coixet, mistrzyni wnikliwej obserwacji człowieka, historia, która mogła eksponować wyłącznie męski punkt widzenia na temat uwiedzenia, stała się przenikliwym studium potęgi miłości i jej wpływu na nasz odbiór piękna.blog comments powered by Disqus