Nowe szaty króla

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 22 maja 2005

Seria: Walt Disney przedstawia:
Format obrazu: 1.66:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), hiszpański (Dolby Digital 5.1), portugalski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital Surround), rosyjski (Dolby Digital Surround), arabski (Dolby Digital Surround), kataloński (Dolby Digital Surround)
Języki napisów: angielski, hiszpański, polski, portugalski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Imperial CinePix

Dodatki

  • teledysk "Walk the Lama Lama",
  • sceny usunięte, teledysk "My Funny Friend and Me" - Sting,
  • komentarze audio,
  • oryginalny zwiastun kinowy,
  • o realizacjicji,- Emperor's Got Game.

Reżyseria: Mark Dindal
Scenariusz: Mark Dindal, Matthew Jacobs, David Reynolds, Chris Williams
Muzyka: John Debney
Producent: Randy Fullmer
Producent wykonawczy: Don Hahn

Obsada:

John Goodman jako Pacha (głos)
David Spade jako Kuzco (cesarz) (głos)
Eartha Kitt jako Yzma (głos)
Patrick Warburton jako Kronk (głos)
Wendie Malick jako Chicha (głos)
Tom Jones jako pieśniarz cesarza (głos)
Kellyann Kelso jako Chaca (głos)
Eli Russell Linnetz jako Tipo (głos)

Dubbing:

Paweł Sanakiewicz jako Pacha (głos)
Maciej Stuhr jako Kuzco (cesarz) (głos)
Ewa Kolasińska jako Yzma (głos)
Jacek Mikołajczak jako Kronk (głos)
Joanna Jeżewska jako Chicha (głos)
Zofia Jaworowska jako Chaca (głos)
Tomek Kaczmarek jako Tipo (głos)

Odkrywanie w każdym dobra jeszcze nigdy nie było tak zabawne! Jeśli spodobał Ci się Aladyn, zachwyci Cię także nowa doskonała komedia studia Walta Disneya Nowe szaty króla. Jest to świetny, animowany film przygodowy, o ogromnej dawce błyskotliwego humoru - świetna rozrywka dla całe rodziny wzbudzająca entuzjazm widzów i krytyków na całym świecie! Arogancki i wyniosły król Cuzco zostaje zamieniony w lamę przez swą przebiegłą doradczynię Yzmę i jej giermka Kronka, którzy chcą pozbawić go tronu i sami przejąć rządy nad królestwem. Teraz król, który wcześniej miał wszystko jest uzależniony od sympatycznego wieśniaka o imieniu Pacha, musi nauczyć się pokory i odkryć w sobie uczucia dotąd nieznane jak dobroć współczucie i ... odwaga. Dwaj przyjaciele starają się odwrócić zaklęcie Yzmy i przywrócić tron prawowitemu władcy. Przeżywają moc zabawnych i niebezpiecznych przygód, które w rezultacie prowadzą do szczęśliwego finału. Dzięki charakterystycznemu disneyowskiemu stylowi i wspaniałej muzyce - tematowi przewodniemu "My Funny Friend and Me" "Ja i mój zabawny przyjaciel", nominowanemu do nagrody Akademii Filmowej 2000 r. - najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa - ta wspaniała komedia zostanie z przyjemnością wielokrotnie obejrzana przez wszystkich członków Twojej rodziny.

DVD jest dostępne również w pakietach


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz zapisany w formacie 1,66:1 jest w zasadzie bez jakiegokolwiek zarzutu. Dobra ostrość, żadnych przebarwień. Miejscami odnosiłem wrażenie, że kolorystyka jest jakby wyblakła, ale sądzę, że było to raczej zamierzone działanie twórców.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Tutaj miałem dylemat. Po pierwsza ścieżka oryginalna (angielska) jest sześciokanałowa a polski dubbing jedynie dwu i na tle tej oryginalnej wypada raczej słabo. Przestrzenność jest prawie zerowa a dialogi słabo słyszalne na tle pozostałych efektów. Natomiast w oryginalnej ścieżce w momentach, kiedy wszystkie kolumny dochodzą do głosu oprawa audio jest zdecydowanie bardziej interesująca i daje większą radość z oglądania. Jednak, jako że film jest dla młodszych widzów a Ci wolą raczej słuchać swoich ulubionych bohaterów niż czytać napisy, oceniać wypada polską ścieżkę dźwiękową a tej nie mogę dać lepszej oceny.
Ocena: 3/5

Dodatki

Wow - sporo tego. Ale nie ma sensu opisywać wszystkiego - sami musicie się przekonać. Mnie najbardziej podobał się materiał "charakter voices" - czyli kto komu użyczył głosu i dlaczego. A ponadto relacja STINGA z realizacji teledysku do piosenki "My funny friend and me", którą wykonał i za którą dostał nominację do nagrody Akademii Filmowej w 2000 roku w kategorii najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa. Tak dodatki są extra - tylko, - dlaczego BRAK POLSKICH NAPISÓW!!!!? Przecież to film dla dzieci! Jak mają niby się bawić, jeśli nie rozumieją, co się do nich mówi?! ;(.
Ocena: 4.5/5

Podsumowanie

Muszę przyznać, że to była całkiem udana sobota. Nie tylko, dlatego, że widziałam się z przyjaciółmi, ale również, dlatego, że kładąc się spać, po obejrzeniu tego filmu, nie myślałam o zbliżającym się poniedziałku i pracy. Czasem warto obudzić w sobie dziecko... A produkcje Disney'a bardzo w tym pomagają.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus