Imperium Wilków

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 19 grudnia 2005
W sprzedaży od: 25 stycznia 2006

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:francuski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • Zwiastun
  • Materiał z planu
  • Wywiady z twórcami
  • Zapowiedzi filmów kinowych Monolith
  • Zapowiedzi filmów DVD Monolith

Reżyseria: Chris Nahon
Scenariusz: Jean-Christophe Grangé
na podstawie własnej powieści
Zdjęcia: Michel Abramowicz

Obsada:

Jean Reno jako Jean-Louis Schiffer
Arly Jover jako Anna Heymes
Jocelyn Quivrin jako Paul Nerteaux

Anna, żona wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, cierpi na zaburzenia pamięci i halucynację. Odkrywa, że mają one związek z operacją plastyczną, której jednak nie może sobie przypomnieć. Tymczasem w tureckiej dzielnicy Paryża dochodzi do serii przerażających zbrodni - ktoś okalecza i morduje młode kobiety.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

klatka z filmu Obraz dostajemy w szerokoekranowej postaci w formacie 2.35:1. Kompresja obrazu jest na przyzwoitym poziomie, nie doświadczymy więc żadnej widocznej pikselozy. Kolory są naturalne, odpowiednio nasycone, możemy jedynie momentami mieć zastrzeżenia do czerni, szczególnie w scenach mających miejsce w różnego rodzaju kanałach czy kryptach. Czasami da się też zauważyć problemy z ostrością również w ciemniejszych scenach.
Ocena: 3.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Na płycie możemy znaleźć dwie ścieżki dźwiękowe. Oryginalną francuską udźwiękowioną w DD 5.1 oraz z polskim lektorem, również DD 5.1. W obu przypadkach jakość dźwięku dość wysoka, chociaż ja mimo wszystko polecam oryginalną francuską wszak rzecz ma miejsce w Paryżu i szkoda było nie słuchać pięknej francuszczyzny w wykonaniu Jean'a Reno. W scenach akcji, odgłosy bójki czy strzelaniny otaczają nas ze wszystkich stron, a że tych jest sporo możemy się nie martwić, że głośniki nie będą miały co robić. Dialogi są wyraźne, dobrze słyszalne i zrozumiałe, oczywiście, jeśli znamy francuski. Wersja z lektorem nie zagłusza wiele więcej niż aktorów w głośniku centralnym.
Ocena: 4/5

Dodatki

klatka z filmu Zastanawiam się czy w wydaniach tego dystrybutora dodatków nie opisywać jednym słowem - Monolith. Niestety w większości wypadków będzie to wystarczające. Znów dostaliśmy porcję zapowiedzi, zwiastun prezentowanego filmu, średnio ciekawy i nieopatrzony żadnym komentarzem materiał z planu i trzy krótkie wywiady uzupełnione polskimi napisami.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Dobre francuskie kino akcji, nieźle technicznie przygotowane i wydane z marną ilością oraz jakością materiałów dodatkowych.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus