Ekipa - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 16 października 2015

Dźwięk:polski (), angielski (), rosyjski (), węgierski (), turecki (), czeski (), tajski (), angielski dla niedosłyszących ()
Języki napisów: angielska, arabska, chińska, czeska, grecka, koreańska, polska, portugalska, rosyjska, rumuńska, tajska, turecka, węgierska
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Ekipa - wciąż daje czadu
  • Hollywood, Baby!
  • Sceny niewykorzystane
  • Gagi z planu
  • Poznaj owego członka Ekipy
  • Lucas Ellin to Jonah Gold

Reżyseria: Doug Ellin
Scenariusz: Doug Ellin
na podstawie materiałów do scenariusza, historii Rob Weiss
Zdjęcia: Steven Fierberg

Obsada:

Adrian Grenier jako Vincent Chase
Kevin Dillon jako Johnny Chase
Jerry Ferrara jako Turtle
Kevin Connolly jako Eric Murphy
Jeremy Piven jako Ari Gold
Perrey Reeves jako Melissa Gold
Constance Zimmer jako Dana Gordon
Debi Mazar jako Shauna

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD!

 

WITAJCIE W HOLLYWOOD
 
Realizowany w latach 2004-2011 serial Ekipa uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji HBO. Opowieść o grupie przyjaciół próbujących szczęścia w Hollywood została uhonorowana Złotym Globem® i sześcioma nagrodami Emmy®, a na całym świecie doczekała się milionów wiernych fanów. Kinowa adaptacja kultowego serialu jest już dostępna na Blu-ray™ i DVD!
 
Vincent Chase (Adrian Grenier) jest jednym z największych gwiazdorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem zarabiają setki milionów dolarów, a on sam nie znika ze stron kolorowych magazynów. Szczególnie teraz, kiedy zaledwie po 9 dniach małżeństwa zdecydował się na rozwód. Gotowy na poważne zmiany w swoim życiu Vincent dzwoni do swojego dawnego agenta i bliskiego przyjaciela Ariego Golda (Jeremy Piven), który właśnie został szefem nowopowstałego studia filmowego. Gold chciałby powierzyć Chase’owi główną rolę w swoim pierwszym projekcie, superprodukcji „Hyde”, jednak gwiazdor stawia warunek – jeśli ma zagrać w filmie, to musi go również wyreżyserować. 
 
8 miesięcy później „Hyde” jest wciąż na etapie postprodukcji, a budżet przeznaczony na jego realizację został przekroczony o 15 milionów dolarów. To jednak nie wszystko, bo Chase potrzebuje więcej pieniędzy, a dokładnie 10 milionów dolarów bez których – jak twierdzi – jego dzieło zwyczajnie nie może zostać ukończone. Postawiony pod ścianą Ari Gold udaje się do Teksasu, by spotkać się z Larsenem McCredle (Billy Bob Thornton) – hodowcą bydła i miliarderem będącym jednocześnie głównym sponsorem „Hyde’a”. Ten jednak odmawia kolejnej wypłaty. Co więcej, zaniepokojony przedłużającym się czasem realizacji oraz lawinowo rosnącymi kosztami przedsięwzięcia, wysyła do Hollywood swojego syna Travisa (Haley Joel Osment), by ten na miejscu dopilnował inwestycji. 
 
Niestety, pojawienie się w Los Angeles Travisa oznacza  dla Chase’a nowe kłopoty. Kiedy syn miliardera po obejrzeniu roboczej wersji filmu zgłasza się do reżysera i producenta z propozycjami swoich poprawek, okazuje się, że jego zdaniem zmienić trzeba wszystko, łącznie z aktorem odtwarzającym główną rolę, czyli Chasem. Kiedy dodatkowo Ari Gold traci posadę szefa studia, a jego obowiązki zostają powierzone komuś innemu, sytuacja wymyka się spod kontroli. 
 
Jednak Vincent i Ari nie zamierzają się poddawać. Z pomocą swoich przyjaciół i rodziny: Johnny’ego (Kevin Dillon), Erica (Kevin Connolly) i Turtle’a (Jerry Ferrara) zamierzają po raz kolejny udowodnić, że nie bez powodu nazywani są najlepszą ekipą w Hollywood!
 
 
Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray™ i DVD komedii Ekipabędącej kinową adaptacją popularnego serialu telewizji HBO uhonorowanego Złotym Globem i sześcioma nagrodami Emmy. Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował pomysłodawca serialu Doug Ellin, a główne role zagrali w nim znani już z małego ekranu: Adrian Grenier, zdobywca Złotego Globu® Jeremy Piven, nominowany do Złotego Globu® Kevin Connolly, nominowany do Złotego Globu® Kevin Dillon oraz Jerry Ferrara. Obok nich wystąpili m.in. nominowany do Oscara® Haley Joel Osment, Emily Ratajkowski, laureat Oscara® Billy Bob Thornton.
 
Produkcja serialu była zakrojona na szeroką skalę. Zdjęcia powstawały w wielu lokalizacjach. Chciałem jednak wynieść film na jeszcze wyższy poziom i stworzyćEkipę na sterydach, z luksusowymi jachtami, samolotami, domami i stawką, o jaką toczy się gra, wyższą niż kiedykolwiek – mówi o swoim filmie reżyser i scenarzysta Doug Ellin.
 
Serial Ekipa zdobył ogromną popularność i otrzymał 26 nominacji do nagrody Emmy®, w tym sześć statuetek za występy aktorskie, reżyserię, scenariusz i dla najlepszego serialu komediowego. Mimo to pomysłodawca serialu Doug Ellinmiał świadomość, że musi nie tylko podnieść poprzeczkę, ale także zainteresować widzów, którzy niekoniecznie są zagorzałymi wielbicielami serialu. - Skonstruowaliśmy film w taki sposób, aby można go było obejrzeć z przyjemnością bez konieczności przebrnięcia przez wszystkie sezony serialu. Film od razu przenosi cię do rzeczywistości filmowego gwiazdora, w którym spędzasz czas razem z nim i jego najlepszymi przyjaciółmi. Bawisz się i wiedziesz bajkowe życie – wyjaśnia Doug Ellin.
 
Celem twórców filmu Ekipa było powtórzenie na dużym ekranie formuły, która zapewniła sukces serialowi, czyli stworzenie dowcipnej historii z udziałem jak największej ilości osób znanych z branży rozrywkowej. - Chcieliśmy też dać naszym fanom, zarówno tym starym, jak i tym nowym, jeszcze więcej sławnych osób, zabawek i pięknych kobiet. W zasadzie chodziło nam o pokazanie hollywoodzkiego stylu życia rodem z Ekipy w całej okazałości, widzianego oczami tej grupy przyjaciół – mówi aktor Adrian Grenier.
 
Dla odtwórców głównych ról realizacja filmu była okazją do spotkania się paczki starych przyjaciół. - Zawsze tak dobrze się bawiliśmy, pracując razem, że czasami aż dziwnie było nazywać to pracą. Dlatego też szybko złapaliśmy tamten rytm. Niemal natychmiast zgraliśmy się na nowo. Mimo że minęło parę lat, mieliśmy wrażenie, jakby to była tylko dłuższa przerwa w produkcji - wspominaKevin Connolly, odtwórca roli Erica.
 
Myślę, że w filmie wszystko jest dograne, podobnie jak to miało miejsce w serialu, ponieważ Doug czerpie inspirację z tego, co motywuje tych bohaterów do działania. Doug doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co chcą zobaczyć widzowie. Umiejętnie mąci wodę, ale nigdy nie wpuszcza do niej rekina – dodaje Jeremy Piven, wcielający się w postać Ariego Golda.
 
O realizacji pełnometrażowej wersji Ekipy twórca serialu Doug Ellin marzył od wielu lat. Po raz pierwszy wspomniał o tym w 2010 roku, kiedy telewizja HBO ogłosiła, że oczekujący wtedy na premierę ósmy sezon serialu będzie jednocześnie jego ostatnim. Kilkanaście miesięcy później aktor Adrian Grenier potwierdził, że faktycznie trwają prace nad scenariuszem filmu, a Mark Wahlberg – producent wykonawczy serialu – w jednym z wywiadów zapewnił, że zrobi wszystko aby kinowa wersja Ekipy powstała.
 
 
Oficjalnie projekt skierowano do produkcji na początku roku 2013. Bilsko rok trwało dopięcie wszystkich niezbędnych umów z aktorami i członkami ekipy filmowej i 19 lutego 2014 roku na planie obrazu padł pierwszy klaps. Zdjęcia doEkipy w całości powstały w Los Angeles i Miami, a jedne z ostatnich ujęć zrealizowano na czerwonym dywanie podczas ceremonii rozdania Złotych Globów w styczniu 2015 roku. W filmie pokazano jedne z najpopularniejszych miejsc w Los Angeles: najpiękniejsze plaże, olśniewające rezydencje, najpopularniejsze sklepy, restauracje i kluby. Na potrzeby filmu kamery kręciły akcję toczącą się na tle przedstawiającym zarówno zupełnie zwyczajne miejsca, jak i ekskluzywne lokalizacje w Hollywood, Beverly Hills, Palos Verdes, i Burbank, gdzie zdjęcia powstawały na parkingu przed Warner Bros. Studio. 
 
Zawsze, kiedy było to możliwe, chcieliśmy być w rzeczywistych lokalizacjach, aby widzowie mogli powiedzieć: „Powinniśmy tam pójść. Tam powinniśmy zjeść. Musimy iść tam poćwiczyć”. W ten sposób osadzamy poszczególne wątki w realnym świecie i sprawiamy, że życie bohaterów jest możliwie wiarygodne i aktualne – mówi Doug Ellin. - Kiedy filmujemy jakiś lokal, naprawdę tam jesteśmy. Nie tylko wchodzimy na zaplecze niektórych z tych ociekających luksusem i kipiących władzą miejsc, ale często korzystamy z usług ich personelu. Nie od dziś wiadomo, że wielu aktorów należących do Stowarzyszenia Aktorów Filmowych pracuje w charakterze kelnerów w Hollywood. Dostaliśmy niewiarygodnie duży dostęp, co okazało się prawdziwą rewelacją i niesamowitą zabawą – dodaje scenograf Chase Harlan
 
Celem filmu Ekipa jest i od zawsze było spełnianie życzeń, najskrytszych fantazji. Niezależnie od miejsca na świecie, w jakim przebywasz możesz pójść do kina, spojrzeć na to, co dzieje się na ekranie i powiedzieć: „Wow, naprawdę chcę tam pojechać!”. Chodzi o dobrych przyjaciół wiodących bajkowe życie. Nie ma nic lepszego – mówi reżyser i scenarzysta Doug Ellin.
 
 



blog comments powered by Disqus