Equilibrium

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 17 listopada 2003

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: polski
Dostęp do: 15 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • zwiastun, katalog wydawcy

Reżyseria: Kurt Wimmer
Scenariusz: Kurt Wimmer
Muzyka: Klaus Badelt
Zdjęcia: Dion Beebe

Obsada:

Christian Bale jako Kleryk John Preston
Sean Bean jako Partridge
Emily Watson jako Mary O'Brian
Taye Diggs jako Kleryk Brandt

W państwie Libria zawsze panuje pokój między ludźmi. Zasady funkcjonowania systemu libriańskiego są proste. Jeżeli będziesz się cieszyć - trafisz do aresztu. Jeśli będziesz płakać - przedstawiciele prawa wezmą się za ciebie. Jeżeli przeczytasz zakazaną książką lub choć spojrzysz na przemycony obraz - popełnisz poważne wykroczenie. A jeśli zapomnisz zażyć swoich leków - zginiesz.
Tak wygląda szokujący, futurystyczny świat EQUILIBRIUM. Jego fabułę osadzono w przyszłości, w której zakazano wszelkich przejawów emocji, ponieważ uznano, iż stanowią one źródło przestępstw i wojen. Aby spokój nie uległ zachwianiu, ludność musi codziennie zażywać dawkę Proziumu, potężnego medykamentu, który całkowicie zabija emocje, powodując u wszystkich jednakowy stan odczuwania. Jeżeli odmówisz przyjęcia "lekarstwa", specjalny oddział policji, wyszkolony niczym wojownicy ninja w unikalnych technikach zabijania, wyruszy na polowanie.
Do tej pory, wysoko postawiony urzędnik państwowy John Preston (Christian Bale) wierzył w system i podtrzymywał go przy życiu pełniąc funkcję doskonale wyszkolonego 'kapłana', wyszukującego i eliminującego tych, którzy nie zażywają swoich porcji leku. Jednakże pewnego razu sam pomija dawkę Proziumu - i odkrywa nowy niezwykły świat pełen różnych wrażeń, co daje mu siłę do walki o wolność.


Autor recenzji dvd: Marcin Izydorczyk

Obraz

klatka z filmu Obraz jest oczywiście anamorficzny, co daje jego niezwykłą jakość. Koloryt nie jest zbytnio urozmaicony - dominują wyblakłe, szare kolory, ale i z tym sprzęt średniej jakości daje sobie doskonale radę. Niestety niekiedy przeszkadza lekka nieostrość i pixele, ale nie jest to tak często zjawisko, by wpływało całościowo na odbiór filmu.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Zanim o dźwięku dwa słowa o muzyce. Nie jest to może coś nadzwyczajnego, ale wpasowuje się w nastrój filmu. Dominuje elektroniczna dynamika, niekiedy przeplatająca się z sentymentalną klasyką. Nie odbiega to zbytnio od przyjętych standardów. Od strony technicznej dźwięk prezentuje się rewelacyjnie i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. DTS-ES 5.1 wyciśnie z Twojego sprzętu siódme poty. Już dawno nie słyszałem tak rewelacyjnego oddania przestrzenności.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Nawet nie wiem, czy nędzny zwiastun i katalog DVD godne są miana "dodatki". Oprócz tego, że sama "zajawka" jest kiepskiej jakości, w dodatku z lektorem, to najbardziej szokuje jej niezgodność z filmem! Niektórych scen zawartych w zwiastunie, w obrazie po prostu nie ma, zaś niektóre są łudząco podobno do tych z "Matrix'a". Czyżby panowie producenci poszli na łatwiznę i zmontowali zapowiedź ze scen z kilku podobnych tematycznie filmów? W dodatku rażą błędy rzeczowe, jak choćby użyta w zwiastunie nazwa leku "Librium", gdy w filmie jest to "Prozium". Wnisoki wyciągnijcie sami...
Ocena: 1/5

Podsumowanie

W wydaniu DVD zastrzeżenia budzą jedynie dodatki, a raczej ich brak, co w przypadku SPI nie powinno dziwić. Ogólnie polecam - dla miłośników cyberpunkowych klimatów, dla relaksu, dla obrazu i dla dźwięku.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus