Czas upadku

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 23 października 2007

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Zwiastun kinowy,
  • Sylwetki aktorów i twórców,
  • Zwiastuny innych filmów DVD,
  • Inne DVD

Reżyseria: Paul Warner
Scenariusz: Steve Alden, Paul Skemp
Muzyka: Hummie Mann
Zdjęcia: Mark J. Gordon
Montaż: Steven Nevius

Obsada:

Steve Alden jako Oficer Lyle
David Arquette jako David
Stephen Baldwin jako Leon
Jonah Blechman jako Joe
Michael Edelstein jako Bank Manager
Jeff Gardner jako Ken
Mickey Rourke jako Florence
Paul Skemp jako Younger Farmer

Trzech osiemnastolatków kończy szkołę średnią i przed wejściem w dorosłe życie chcą się zabawić. Chłopcy wymyślają nieco szokującą zabawę. Postanawiają bowiem pojechać do małego miasteczka w Minnesocie i tam w miejscowym banku zainscenizować zabójstwo jednego z nich. Nim ludzie dojdą do siebie kumple załadują "trupa" do samochodu i odjadą. Później za miastem będą podsłuchiwać policyjne nadajniki i rozkoszować się zamieszaniem. Niestety, mają pecha. Kiedy rozpoczynają swoją "zabawę" na bank napadają prawdziwi gangsterzy.

Obraz

„Czas upadku” to kolejny film z serii „filmy za 19,99 zł”. Muszę jednak przyznać, że jakość obrazu jest tutaj na nieco wyższym poziomie niż w wydaniu DVD filmu „Serce”. Mimo iż nadal mam wrażenie, że jakościowo obraz przypomina edycje VHS filmu z końca lat 80-tych (a przecież „Czas upadku” jest z 1995 roku), to widać że dystrybutor dysponował lepszym jakościowo materiałem.

Ostrość mimo, że czasem gubi się, zwłaszcza na drugim planie, to trzyma poprawny poziom. Szczegóły na pierwszym planie są widoczne i nic nie jest zamazane. Również jakościowo obraz jest całkiem niezły, gdyż nie przeniesiono do niego zbyt wielu zanieczyszczeń z taśmy filmowej, co się bardzo chwali. Niestety w oczy gryzie kompresja i wszechobecne ziarno, które nie dawało mi spokoju przez cały seans..

Ocena: 2.5/5

Dźwięk

Jest i nawet próbuje przedostawać się z centrum na boki, choć uważam że robi to zbyt nieśmiało. O subwooferze raczej trzeba zapomnieć, gdyż niskie tony nie mają tu racji bytu. Mimo to czasem jakiś niemrawy pomruk może widza zaskoczyć. Generalnie nie jest źle, a nawet lepiej niż sobie to wyobrażałem..

Ocena: 3.5/5

Dodatki

Niestety znowu niemiłe zaskoczenie. Materiałów bonusowych praktycznie brak. Oczywiście jest niezmiennie zwiastun kinowy, sylwetki aktorów oraz zwiastuny innych filmów dystrybutora. Nie zabrakło również katalogu z filmami. Słabo, słabo... bardzo słabo?

A za reklamę Kazimierskiej, której nie da się przeskoczyć po odpaleniu płyty powinna być możliwość przyznania oceny "zero"....

Ocena: 1/5

Podsumowanie

Połówka na zachętę, choć to trochę kuriozalne z mojej strony, gdyż tak naprawdę zachęcać nie ma do czego. „Czas upadku” został wydany po prostu średnio, choć widać światełko w tunelu pod postacią całkiem poprawnego DD 5.1. Ale to jedyny plus ze strony tego wydania filmu.

Ocena: 2.5/5
blog comments powered by Disqus