Wrogie Niebo


plakat filmu Wrogie NieboTytuł oryginalny: Falling Skies
Produkcja: USA
Gatunek: science-fiction

Wrogie niebo to historia zwykłych ludzi, w niezwykłej sytuacji, którzy dzięki wytrwałości, zaangażowaniu oraz odwadze stają się bohaterami.

W następstwie zmasowanego ataku Obcych świat pogrąża się w totalnym chaosie. Sześć miesięcy po inwazji, garstka ocalałych ludzi zbiera się na ruinach dawnego świata, by walczyć o przetrwanie ludzkości. Chronieni przez żołnierzy, starają się przeżyć kolejny dzień i zorganizować powstanie przeciwko obcej władzy. Natura okupantów i ich zamierzenia pozostają niewyjaśnione.

Garstka ludzi musi stawić czoła Obcym, których inwazja zabija większość. Muszą także pokonać własne słabości i ograniczenia, odrzucić uprzedzenia i wypracować plan działania i walk o przetrwanie ludzkiej rasy. Jak zachować człowieczeństwo w obliczu wszechobecnego zniszczenia? Jak przywrócić ludzkości prawo do zamieszkania Ziemi, która jest w jej posiadaniu od tysięcy lat? Kiedy ludzie walczą o przetrwanie, zamieniają się w dzikie bestie i stają przeciwko sobie. Do głosu dochodzą najniższe instynkty. Czy w tym chaosie i atmosferze nieustannego zagrożenia jest wciąż miejsce na chwile pełne radości? Czy jest szansa na miłość, przyjaźń i szczęście? Ocalali ludzie są w mniejszości, otoczeni przez wrogie siły, lecz czy to wystarczy, by stłamsić ich poczucie wartości, solidarności i braterstwa?

Obcy w serialu Wrogie niebo są tajemniczymi, bezlitosnymi istotami. Ich inteligencja jest na najwyższym poziomie. Używają specyficznej wojskowej taktyki, która daje im znaczną przewagę nad ludźmi. Są szybcy, silni, dysponują niezwykłymi technologiami i bardzo ciężko ich pokonać. Ocalali wyróżniają dwa typy Obcych: skitterów, którzy poruszają się na pajęczych nogach oraz mechs, którzy są podobni do robotów.

W każdym tygodniu ocalali będą odkrywać kolejne informacje dotyczące kosmicznych najeźdźców. Jednak ta ciężko zdobywana wiedza o istotach pozaziemskich, nie dość, że nie będzie pomocna ludziom, to jeszcze będzie mnożyć w zawrotnym tempie kolejne niewiadome i wątpliwości. Najważniejsze pytanie pozostaje bez odpowiedzi: "Dlaczego Obcy przelecieli na Ziemię i czego od nas chcą?"


Wrogie Niebo - galeria plakatów


Wrogie Niebo - galeria zdjęć z pierwszego sezonu


Wrogie Niebo - galeria zdjęć z drugiego sezonublog comments powered by Disqus