Fahrenheit 9.11

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 21 października 2004

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Kino Świat

Dodatki

  • katalog DVD
  • zapowiedzi filmów
  • zwiastun filmu
  • relacja z Nowego Jorku
  • konferencja prasowa Michaela Moore'a
  • przesłanie reżysera

Reżyseria: Michael Moore
Scenariusz: Michael Moore
Muzyka: Jeff Gibbs
Montaż: Kurt Engfehr
Producent: Jim Czarnecki, Kathleen Glynn, Michael Moore


Tematem tego dokumentu są wydarzenia poprzedzające atak na World Trade Center, przebieg wypadków z 11 września oraz wydarzenia, które miały miejsce bezpośrednio po ataku. Głównym zamiarem Moore’a jest analiza związanych z 11 września działań podjętych przez George’a W. Busha. Moore nie tylko ostro krytykuje tutaj amerykańskiego prezydenta, lecz także szuka powiązań pomiędzy nim a prominentnymi Irakijczykami, w tym rodziną Osamy bin Ladena.


Autor recenzji dvd: Przemczur

Obraz

O czym tu napisać? Muszę zmartwić tych, którzy oczekiwali, że są jakieś potknięcia choćby tutaj. Niestety. Kolorystyka jest piękna, brak śladów kompresji, żadnej kaszy... cudo.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Tutaj uwidoczniło się zamiłowanie Moore'a do tworzenia dokumentu, który silnie oddziałuje na widza i jego poglądy, czyli stworzył świetny podkład do propagnady. Warto posłuchać utworów, które zmieniają się zależnie od sytuacji i te budujące, bądź rozładowywujące napięcie melodie - genialna robota. A to wszystko w dobrym DD 5.1!
Ocena: 4/5

Dodatki

Polecam, aby rozpocząć oglądanie 9/11 od przesłania reżysera, które adresuje do polskich widzów. Dość ciekawe, dobre jako wstęp. Bardzo interesująca jest konferencja prasowa - wydaje się, że Moore ma odpowiedzi na wszystkie pytania, ale widać, że są cięcia... Poza tym mamy jeszcze Relację z Nowego Jorku i Zwiastun filmu.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus