www.Strach

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 lipca 2003

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, arabski, chorwacki, czeski, duński, fiński, grecki, hebrajski, hindi, holenderski, islandzki, niemiecki, polski, portugalski, szwedzki, słoweński, turecki, węgierski, włoski
Język menu: angielski
Dostęp do: 28 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • komentarz reżysera i operatora,
  • Wizje strachu,
  • filmografie aktorów,
  • galeria strachu,
  • scena usunięta,
  • 3 zwiastuny

Reżyseria: William Malone
Muzyka: Nicholas Pike
Zdjęcia: Christian Sebaldt

Obsada:

Stephen Dorff jako Mike Reilly
Natascha McElhone jako Terry Houston
Stephen Rea jako Alistair Pratt
Udo Kier jako Polidori

Nowym Jorkiem wstrząsa tajemnicza seria okrutnych zbrodni. Wszystkie ofiary łączy jedno: każda z nich na dwie doby przed śmiercią odwiedziła perwersyjną stronę internetową dla podglądaczy. Aby znaleźć obłąkanego mordercę, który stworzył stronę detektyw Mike Reilly i inspektor z wydziału zdrowia Terry Houston muszą wejść w przerażający świat koszmarnych halucynacji i brutalnych morderstw. Na rozwiązanie zagadki mają 48 godzin.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz jest naprawdę świetny. W celu jeszcze głębszego oddziaływania na widza saturację kolorów obniżono o 30% tzn., że o tyle mniej kolorów widać na taśmie filmowej. Powoduje to niesamowity efekt. Transfer obrazu jest perfekcyjny, czernie, dominujące w tym filmie przedstawione są idealnie. Nie widzimy żadnych śladów kompresji. Wszystko jest bardzo ostre, brak jakiegokolwiek ziarna, kolory (dominujące szarości) bardzo dobrze nasycone. Generalnie - obraz pierwsza klasa;)
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk będąc współautorem klimatu przedstawionego w filmie prezentuje się bez zarzutu. Wszystkie głośniki pracują z prawdziwym zaangażowaniem, a jest, nad czym pracować. Jęki, krzyki, szepty a nawet oddech bohaterów przedstawione są niezwykle realistycznie. Subwoofer niczym przyczajony drapieżnik odzywa się z rykiem wtedy, kiedy wymaga tego akcja. Budowanie przestrzeni i kierunkowość jest niesamowita, aż chcemy się niekiedy obejrzeć czy przypadkiem coś się za nami nie czai. W całym tym "zamieszaniu" dużą rolą odgrywa muzyka autorstwa Nicholasa Pike'a.
Ocena: 5/5

Dodatki

Bardzo przyzwoity poziom. Najważniejszym dodatkiem jest wywiad z reżyserem i operatorem. Pełne pasji wypowiedzi wprowadzają nas w arkana sztuki filmowej i tego jak ci panowie tworzyli w/w film.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus