Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 2x DVD

okładka
DVD Info

Seria: Władca Pierścieni
Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1 EX), polski (Dolby Digital 5.1), rumuński (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski, rumuński
Dostęp do: scen
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • zwiastuny filmowe Witajcie w Śródziemiu - dodatek Wydawnictwa Houghton Miffin; Wyprawa Pierścienia - dodatek FOX TV; Podróż do Śródziemia - dodatek kanału SCI-FI; Dodatki lordoftherings.net: Muzyka Śródziemia, Elijah Wood, Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Liv Tyler, Ian McKellen, Wichrowy Czub, Poszukiwanie Hobbitonu, Hobbiton ożywa, Uwierzyć w świat Bree, Upiory Pierścienia: upadli królowie, Rivendell: ustronie elfów, Języki Śródziemia, Dwaj czarodzieje; Reklamy telewizyjne: MTV, Drużyna Pierścienia, Top 10/AFI, Fenomen, Nominacje do Oscara(R), Oscar(R) dla opowieści epickiej; Teledysk do utworu Enyi: May It Be; Zapowiedź Specjalnego Rozszerzonego 4-płytowego Wydania DVD; Na planie Dwóch Wież - reportaż; Zapowiedź gry video Dwie Wieże; Bezpośredni dostęp do wybranych 40 scen z filmu

Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Peter Jackson
Muzyka: David Donaldson, Enya, David Long, Steve Roche, Janet Roddick, Howard Shore
Zdjęcia: Andrew Lesnie
Montaż: John Gilbert
Scenografia: Dan Hennah, Grant Major
Kostiumy: Ngila Dickson, Richard Taylor
Charakteryzacja: Peter King, Peter Owen
Dźwięk: Christopher Boyes, Guntis Creagh, Hammond Peek, Michael Semanick
Efekty specjalne: Randall William Cook, Jim Rygiel, Mark Stetson, Richard Taylor
Casting: Victoria Burrows, John Hubbard, Amy Maclean, Liz Mullane, Ann Robinson
Kierownik produkcji: Mark Ordesky
Producent: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Tim Sanders
Współproducent: Ellen Somers
Producent wykonawczy: Michael Lynne, Mark Ordesky, Robert Shaye, Bob Weinstein, Harvey Weinstein

Obsada:

Elijah Wood jako Frodo Bagins
Sean Astin jako Samwise Gamgee
Ian McKellen jako Gandalf
Viggo Mortensen jako Aragorn
Sean Bean jako Boromir
Liv Tyler jako Arwena
Christopher Lee jako Saruman
Ian Holm jako Bilbo Baggins
Cate Blanchett jako Galadriela
Orlando Bloom jako Legolas
Hugo Weaving jako Elrond
Billy Boyd jako Peregrin Tuk (Pippin)
Peter Jackson jako Pijak z gospody Pod Rozbrykanym Kucykiem
Andy Serkis jako Gollum
Harry Sinclair jako Isildur

Wspierany przez odważną drużynę przyjaciół i sprzymierzeńców, Hobbit Frodo wyrusza na niebezpieczną wyprawę, której celem jest zniszczenie legendarnego Pierścienia Władzy. Jego tropem podążają słudzy Władcy Ciemności - okrutnego Saurona, twórcy Pierścienia. Jesli Sauron odzyska Pierścień, Śródziemie zostanie skazane na zagładę. Ta epicka opowieść o walce dobra ze złem, o przyjaźni i poświęceniu, zdobywca czterech Nagród Akademii Filmowej, przeniesie widza poza granice wyobraźni.


Autor recenzji dvd: Damia, Hajoo

Obraz

klatka z filmu Na ekranie zaprezentowano obraz w kinowym formacie 2,5:1 letterbox. Obraz jest anamorficzny. To co widzimy na ekranie to przede wszystkim zapierająca dech w piersiach feria barw. Soczysta zieleń i piękny błękit nieba kłują nasze oczy od pierwszych minut filmu. Doskonała czerwień jaką jesteśmy raczeni też nie pozostawia wiele do życzenia. Kontrast jest bardzo dobry i nie widzimy prawie żadnych wad wynikających ze zbyt wysokiej kompresji jaka na pewno miała miejsce (trzygodzinny film na jednej płycie). Jedyne co się trafia to drobne ziarno w nocnych scenach. W niektórych "dużych" scenach obraz sprawia wrażenie trochę spłaszczonego, jakby pozbawionego głębi. Oczywiście nie ma tu miejsca dla jakichkolwiek analogowych śmieci.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Na płycie mamy do wyboru dwie ścieżki dźwiękowe: oryginalną Dolby Digital 5.1 EX oraz polskiego lektora w Dolby Digital 5.1. Oryginalna ścieżka dostarcza całej palety niesamowitych doznań. Pracują wszystkie głośniki efektowe, co jakiś czas wspierane zdecydowanie odzywającym się subwoofere. Dzięki temu przez cały film czujemy się nie tylko widzami, my jesteśmy wręcz współuczestnikami wydarzeń. Polski lektor tradycyjnie nie wnosi nic wielkiego do zjawiska dźwięku w kinie domowym. Chociaż można przyznać, że tym razem nie starano sie zagłuszyć pozostałęj ścieżki dźwiękowej.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

klatka z filmu Cóż nie jest to wydanie 4-płytowe, lecz i tu można znaleć coś ciekawego. Zamieszczone na dodatkowej płycie pozwolą nam poznać twórców i aktorów tego filmu z troszkę innej strony. Przybliżą również postać samego Tolkiena i jego twórczości. Niestety musze przyznać, iż ten materiał ma jednak sporą wadę - wydaje się być bardzo komercyjnym materiałem marketingowym. Bądź co bądź pojawił się jeszcze przed ukończeniem produckji całości Władcy. Zapowiada więc produkcje następnych części. Mamy trochę kadrów z planu, przemieszanych z wypowiedziami aktorów i rażysera - każde wyprodukowane przez inną firmę. Nie uniknęli jednak powtórek, więc zdarza się, że w różnych materiałach widzimy i słyszymy to samo. Powiem krótko: To wydanie jest raczej przedsmakiem do tego co producent chciał nam podać później.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus