Gdzie jest Dory - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 23 listopada 2016

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), angielski (Dolby Digital 5.1), rumuński (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie dla niesłyszących, polskie, rumuńskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Komentarz do filmu
  • Pisklak

Reżyseria: Andrew Stanton
Scenariusz: Andrew Stanton
na podstawie materiały do scenariusza, historia Victoria Strouse, Andrew Stanton, Bob Peterson
Muzyka: Thomas Newman
Zdjęcia: Jeremy Lasky

Obsada:

Ellen DeGeneres jako Dory (głos)
Albert Brooks jako Marlin (głos)
Ed O'Neill jako Hank (głos)
Kaitlin Olson jako Destiny (głos)
Hayden Rolence jako Nemo (głos)
Ty Burrell jako Bailey (głos)
Diane Keaton jako Jenny (głos)
Eugene Levy jako Charlie (głos)

Dubbing:

Joanna Trzepiecińska jako Dory (głos)
Rafał Sisicki jako Marlin (głos)
Andrzej Grabowski jako Hank (głos)
Anna Cieślak jako Nadzieja (głos)
Karol Kwiatkowski jako Nemo (głos)
Rafał Cieszyński jako Bailey (głos)
Ewa Błaszczyk  jako Jenny (głos)
Marek Barbasiewicz jako Charlie (głos)

Dowiedz się więcej o wydaniu Blu-ray i Blu-ray 3D!

 

Długo wyczekiwana kontynuacja oscarowej animacji Gdzie jest Nemo! Ponad 800 tysięcy widzów w polskich kinach!

Mówi się trudno i płynie się dalej! Życiowe motto Dory z Gdzie jest Nemo stało się inspiracją dla milionów widzów. Teraz studio Disney Pixar przedstawia ekscytującą kontynuację przeboju sprzed 13 lat, której fabuła skupi się właśnie na losach uroczej, zapominalskiej rybki! Niesamowita opowieść o potędze przyjaźni i rodzinnych więzów zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 23 listopada.

Twórcy nagrodzonego Oscarem® Gdzie jest Nemo (Najlepszy pełnometrażowy film animowany, 2003) prezentują pełną wyobraźni, humoru i wzruszeń podmorską przygodę. Gdy cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej rybka Dory nagle przypomina sobie, że ma rodzinę, która być może jej szuka, wraz z Marlinem i Nemo wyrusza w niesamowitą podróż, by odnaleźć bliskich… Z pomocą przyjdą jej również zrzędliwa ośmiornica Hank, wątpiący w swoje zdolności echolokacyjne wal biały Bailey oraz krótkowzroczna samica rekina wielorybiego imieniem Nadzieja! Zanurz się w oceanie niezapomnianych postaci i najwyższej klasy animacji! 

POWRÓT DO OCEANU  

W Pixar Animation Studios rządzi historia. Zakończenie Gdzie jest Nemo w pełni usatysfakcjonowało twórców i fanów, ale reżyser Andrew Stanton nie potrafił zapomnieć o postaci Dory: – Zdałem sobie sprawę, że (…) nie dowiedzieliśmy się, jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje. Co jeśli znów się zgubi? Czy da sobie radę? (…) Uświadomiłem sobie, że musimy wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Według Stantona w Dory zawsze drzemało naturalne pragnienie odkrycia, kim jest i skąd pochodzi. – Zawsze miałem dużo pomysłów dotyczących przeszłości Dory i zdecydowaliśmy, że nadszedł czas opowiedzieć jej historię.

W najnowszej animacji Disney Pixar twórcy powrócą do znanego fanom podmorskiego świata i ulubionych postaci, a jednocześnie powołają do życia nowych przesympatycznych bohaterów i stworzą urzekające lokalizacje, aby zachęcić widzów do kolejnej, ekscytującej wyprawy przez ocean.

KTO JEST KIM

Dory to błękitny cyrulik o pogodnej osobowości. Cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej, co zazwyczaj nie rzutuje na jej pozytywne nastawienie – do czasu, gdy zda sobie sprawę, że zapomniała o czymś naprawę ważnym: o swoich najbliższych. Wprawdzie w towarzystwie Marlina i Nemo czuje się jak w domu, ale dręczy ją przekonanie, że ktoś gdzieś na nią czeka. Jest radosną optymistką, jednak w głębi duszy obawia się, co się stanie, jeśli ponownie się zgubi. Dory nie potrafi przypomnieć sobie dokładnie czego lub kogo szuka, ale nie podda się, dopóki nie odkryje swojej przeszłości i nie odnajdzie po drodze czegoś jeszcze: samoakceptacji.

Marlin już raz przepłynął ocean, co nie oznacza, że chciałby to powtórzyć. Nie skacze z radości na myśl o towarzyszeniu Dory w podróży do wybrzeży Kalifornii. Jednak wie, jakie to uczucie, stracić kogoś bliskiego, a to właśnie Dory pomogła mu odnaleźć Nemo zaledwie rok wcześniej. Błazenek nie jest wprawdzie zabawny, ale nie można mu zarzucić braku lojalności wobec przyjaciół. 

Nemo powrócił do szkoły i wiedzie spokojne życie u boku taty i sąsiadki Dory. Wstrząsająca przygoda sprzed roku nie osłabiła jego hartu ducha. Jako pierwszy oferuje pomoc przyjaciółce. Jest tylko małym błazenkiem ze szczęśliwą płetwą, ale z całego serca wierzy w Dory. Ostatecznie doskonale rozumie, co to znaczy być innym. 

Hank jest ośmiornicą, a właściwie to „siedmiornicą”- stracił jedną mackę wraz z całym poczuciem humoru. Mimo wszystko jest sprawny jak inne ośmiornice. Mistrz ucieczki i kamuflażu, jako pierwszy wita Dory w Instytucie Oceanografii. Hank nie szuka przyjaciół i ma tylko jedno marzenie – bilet na ciężarówkę do przytulnego zakładu w Cleveland, gdzie będzie mógł wieść spokojne życie w samotności. 

Nadzieja nie jest najlepszą pływaczką, ale ma wielkie serce. Właściwie ma wielkie wszystko – rekin wielorybi to największa znana ryba... Nadzieja mieszka w Instytucie Oceanografii i wstydzi się swojego braku wdzięku, ale dzięki wsparciu i komplementom Dory zaczyna odzyskiwać wiarę w siebie. 

Bailey to wal biały zamieszkujący Instytut Oceanografii. Wątpi w swoje zdolności echolokacyjne, chociaż lekarze zapewniają, że nic mu nie dolega. Skłonność Baileya do dramatyzowania denerwuje jego sąsiadów. Pomimo wszelkich starań Nadzieja nie potrafi przemówić mu do rozsądku. Może Bailey posłucha nowej przyjaciółki Dory, która zdaje się mieć tak dużo szalonych pomysłów?

Jenny i Charlie zrobiliby wszystko dla swojej jedynej córki, Dory. Pragną ją chronić, a jednocześnie wyposażyć w umiejętność poruszania się po świecie mimo wadliwej pamięci. Jenny może wydawać się radosna i trochę lekkomyślna, ale jest troskliwą matką i wzorem do naśladowania. Charlie lubi żartować, ale jego priorytet, to nauczyć zapominalską córkę sztuki przetrwania.

MAGIA PODWODNEGO ŚWIATA

Pracując nad kontynuacją hitu z 2003 roku, twórcy stanęli przed ciekawym wyzwaniem. Mieli do dyspozycji najnowocześniejsze technologie, jednak byli przywiązani do designu i klimatu panującego w oryginalnym filmie. Ostatecznie udało im się oddać atmosferę świata stworzonego ponad dekadę wcześniej, a jednocześnie wykreować nowe, śmiałe lokalizacje, których widz jeszcze nie doświadczył. Przemycili też do filmu wiele ulepszeń technicznych, wzbogacając faunę i florę o liczne szczegóły oraz rozbudowując oświetlenie. Fabuła przenosi widza ze znajomej rafy koralowej, gdzie mieszkają Marlin i Nemo, w głębiny oceanu i do Instytutu Oceanografii w Kalifornii.

Rafa symbolizuje tu zabawę, rodzinny dom i związane z nim wygody. Barwne korale i wodorosty zapewniają schronienie morskim stworzeniom. – Rafa koralowa jest bardziej fantazyjną i dynamiczną wersją tej z pierwszego filmu – wyjaśnia Stanton. Jednak ta lokalizacja stanowi tylko krótkie preludium do wielkiej, oceanicznej przygody.

Las wodorostów znajdujący się na zewnątrz Instytutu Oceanografii to ponure, a jednocześnie magiczne i intrygujące miejsce, które Stantonowi przypomina „podwodny las sekwoi”. Jak opowiada drugi reżyser, Angus MacLane: – Było niesłychanie trudno stworzyć komputerowo las wodorostów, zwłaszcza realistyczne efekty wodne wokół roślin. Nie mieliśmy takich możliwości w czasach „Gdzie jest Nemo”. Teraz, wyposażeni w nowe oświetlenie i narzędzia do renderowania, byliśmy w stanie wykreować bardziej realistyczne oświetlenie wody, które sprawiło, że las wygląda wiarygodnie.

Instytut Oceanografii to centrum ratunkowe i rehabilitacyjne oraz imponujące akwarium z szeregiem basenów i wystaw edukacyjnych. – Jest naprawdę nowoczesne i w pełni poświęcone ochronie przyrody – wyjaśnia Stanton. – Jego zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat fauny i flory morskiej oraz ich współistnienia z człowiekiem. Wykreowanie tej przestrzeni nastręczało animatorom wiele trudności. – Jeśli znajdujesz się w szklanym pudełku wypełnionym wodą, odbicia są zniekształcone w dziwaczny sposób. Obraz załamuje się. Wszyscy znamy ten widok. Widz się go spodziewa, ale nie myśli o tym świadomie. Na szczęście mogliśmy wykorzystać dostępną technologię, aby załamania i odbicia wyglądały realistycznie.
 

GDZIE JEST DORY - DODATKI NA DVD

Gdzie jest Dory, wzruszająca i przezabawna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i korzeni zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 23 listopada! Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe:

WYDANIE DVD:

  • Komentarz do filmu
  • Pisklak – film krótkometrażowy
blog comments powered by Disqus