Focus - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 sierpnia 2015

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: arabskie, bułgarskie, chorwackie, hebrajskie, polskie, rumuński, słoweński, tureckie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
Scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa
Muzyka: Nick Urata
Zdjęcia: Xavier Pérez Grobet
Montaż: Jan Kovac
Scenografia: Elizabeth Mickle
Kostiumy: Dayna Pink
Producent: Denise Di Novi

Obsada:

Will Smith jako Nicky
Margot Robbie jako Jess Barrett
Rodrigo Santoro jako Garriga
Adrian Martinez jako Fahrad
B.D. Wong jako Liyuan
Gerald McRaney jako Ownes
Stephanie Honoré jako Janice
Robert Taylor jako McEwen

 
 
 
ODWRÓĆ UWAGĘ I DZIAŁAJ
 
Dwukrotnie nominowany do Oscara® gwiazdor Will Smith oraz Margot Robbie, która zachwyciła świat swoją aktorską kreacją w Wilku z Wall Street spotkali się na planie przebojowego filmu Focus. Nowa produkcja twórców głośnej komedii Kocha, lubi, szanuje Glenna Ficarry i Johna Requy łączy w sobie najlepsze cechy kina sensacyjnego i komedii romantycznej. Focus już na Blu-ray™ i DVD!
 
Nicky Spurgeon (Will Smith) jest doświadczonym oszustem cieszącym się opinią mistrza w swoim fachu. Przypadkowe spotkanie z niedoświadczoną Jess Barrett (Margot Robbie), która – podobnie jak Nicky – chce z oszustw uczynić swój sposób na życie, staje się początkiem ich przyjaźni, a nawet czegoś więcej. Jess zostaje uczennicą Nicky’ego, u którego boku poznaje tajniki przestępczego fachu. Niestety, wspólna przygoda szybko się kończy i po udanej „akcji” Nicky i Jess rozstają się. 
 
Trzy lata później ponownie spotykają się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych. Jess jest już wytrawną oszustką, która dzięki umiejętnościom i wiedzy nabytej od Nicky’ego oraz oszałamiającej urodzie bez problemu jest w stanie oszukać każdego mężczyznę. Spurgeon zamierza w Argentynie dokonać największego przekrętu w swojej karierze, jednak przypadkowe spotkanie z dawną wspólniczką sprawia, że jego precyzyjny plan zaczyna się sypać…
 
 
- Ten film to doskonałe połączenie wątków komediowych, dramatycznych i psychologicznych, które stanowią tło dla głównej intrygi – mówi o Focus odtwórca głównej roli Will Smith. - Ten scenariusz od razu zwrócił moją uwagę - dodaje Margot Robbie. - Był zabawny i dramatyczny, wzruszający i uczuciowy, a jednocześnie przedstawiona w nim fabuła była niezwykle wciągająca i skomplikowana. Ciągle coś się działo, zarówno na ekranie, jak i w umysłach bohaterów. Genialnym pomysłem wydało mi się, że ta dwójka złodziei może się w sobie zakochać w świecie, gdzie nie ma miejsca na miłość, gdzie zaufanie jest tylko narzędziem służącym do manipulowania ludźmi i okradania ich – mówi aktorka.
 
Reżyserami a jednocześnie scenarzystami filmu są Glenn Ficarra i John Requa, którzy pracując nad Focus zadali sobie pytanie - Skoro miłość wymaga zaufania, jak dwoje ludzi może się w sobie zakochać w świecie, w którym zaufanie jest kartą przetargową? 
 
- Ten związek był dla mnie punktem wyjścia. Dwoje ludzi, którzy razem pracują, zakochuje się w sobie. Zwykle wiąże się z tym bezgraniczne zaufanie do drugiej osoby, jednak dla tej pary oznacza to całkowite zaprzeczenie tego, kim są – mówi Ficarra.
 
- Naciągacz wykorzystuje swoje szczególne umiejętności, aby manipulować innymi, zdobyć ich przychylność, a w końcu zaufanie. Jednocześnie sam nie ufa przy tym nikomu. Stwierdziliśmy, że przeanalizowanie kwestii, czy dwoje oszustów jest w stanie przezwyciężyć te przeszkody, może być ciekawe - dodaje Requa.
 
Focus od strony fabularnej był dużym wyzwaniem, ponieważ twórcy starali się w nim połączyć dwa skrajnie odmienne gatunki – komedię romantyczną i dreszczowiec. A jednocześnie zrobić to w sposób jak najbardziej realistyczny. Aby osiągnąć ten efekt do współpracy przy produkcji Glenn Ficarra i John Requa zaprosili Apollo Robinsa, światowej sławy eksperta, aby wymyślił i zaaranżował oryginalne sztuczki oraz nauczył Smitha, Robbie oraz innych członków obsady trików wykorzystywanych w tej branży. - Trudno jest nagrać kieszonkowca przy pracy. Umiejętności, jakie kieszonkowcy doskonalili przez całe stulecia, zostały specjalnie wymyślone w taki sposób, aby nie można było zobaczyć, co robią – wyjaśnia John Requa.
 
- Poświęciłem życie na analizowanie sposobów oszukiwania i ludzkich zachowań w mało konwencjonalny sposób, czyli kradnąc - mówi Apollo Robbins. - Zamiast odciągać wzrok ludzi, trzeba zająć ich umysły. Ich uwagę zajmują marzenia, pragnienia i obawy. Ludzie często widzą to, w co chcą wierzyć, a nie to, co dzieje się wokół nich. Dlatego jeśli potrafisz kontrolować ich uwagę, kontrolujesz ich rzeczywistość – zdradza sekrety swojego fachu ekspert. 
 
Apollo Robins spędził sporo czasu z Willem Smithem i Margot Robbie, których nie tylko uczył niektórych sztuczek wykorzystywanych przez oszustów, ale przede wszystkim opowiedział im o świecie w jakim żyją i jak żyją. - Praca z Apollem była interesująca. To w dużej mierze psycholog. Przez większość czasu dyskutowaliśmy o ludziach, mózgu i ludzkiej umiejętności koncentrowania się. Byłem zaskoczony tym, jak mało uwagi poświęcamy dokonywaniu kradzieży jako takich, kreując postać złodzieja doskonałego - wspomina Will Smith
 
- Sądzę, że dzięki Apollowi widzowie będą mieli okazję zobaczyć rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieli na ekranie. Mieliśmy szczęście, że chciał podzielić się z nami swoimi ściśle tajnymi technikami pracy – podsumowuje producentka Denise Di Novi.
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus