007 przygód Franka i Wendy

okładka
DVD Info

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:estoński (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Region: 0
Dystrybutor: Propaganda, Vivarto
Reżyseria: Kaspar Jancis, Ulo Pikkow, Priit Tender
Scenariusz: Priit Parn
Montaż: Kaspar Jancis, Ulo Pikkow, Priit Tender
Scenografia: Priit Parn

Obsada:

Peeter Oja (głos)
Jan Uuspõld (głos)
Janne Shevtshenko (głos)
Andrus Vaarik (głos)
Anne Reemann (głos)
Eduard Toman (głos)
Tarmo Männard (głos)

Dwójka najlepszych amerykańskich tajnych agentów - Frank & Wandy - zostaje wysłana z kolejną misją ratowania Świata. Trafiają do najniebezpieczniejszego miejsca na Ziemi - Estonii. To miejsce niedorzeczne, bardziej nawet niż sami agenci.

Dla Franka i Wendy ratowanie świata to chleb powszedni. Niezwykłych bohaterskich czynów dokonują z największą łatwością. Nikt nie jest wstanie im przeszkodzić, ale to nie znaczy, że nie próbuje. Zło nie śpi i zaatakuje ze strony, z której najmniej się spodziewają...

Obraz

Do obrazu nie można mieć praktycznie większych zastrzeżeń. Jedynie animowane menu samego krążka wydaje się być nieco nieostre.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Dobre brzmienie zarówno w przypadku estońskiego orygniału, jak i polskiego lektora, choć ten drugi wydaje się być nagrany nieco zbyt mocno w stosunku do wybrzmiewającego pod nim oryginału. Sama warstwa dźwiękowa odgrywa w sumie rolę drugorzędną wobec zwiariowanych wydarzeń na ekranie.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

brak
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Zwariowana estońska komedia to z pewnością jedna z najbardziej egzotycznych produkcji na polskim rynku DVD. Skromne wydanie Vivarto nie różni się niczym od zachodnich płyt z produkcją trio Kaspar Jancis, Ulo Pikkov, Priit Tender. Dla miłośników "Włatcuf móch" pozycja obowiązkowa.
Ocena: 4/5

blog comments powered by Disqus