Fred Claus - Brat Świętego Mikołaja

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 28 listopada 2008

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), rosyjski lektor (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, bułgarski, chorwacki, estoński, litewski, polski, rosyjski, serbski, słoweński, ukraiński, łotewski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Sceny dodatkowe
  • komentarz reżysera

Reżyseria: David Dobkin
Scenariusz: Dan Fogelman
Zdjęcia: Remi Adefarasin
Scenografia: Allan Cameron
Producent: David Dobkin, Jessie Nelson, Joel Silver

Obsada:

Vince Vaughn jako Fred Claus
Paul Giamatti jako Santa Claus
Miranda Richardson jako Pani Claus
Kevin Spacey jako Clyde
Ludacris jako Zły Elf
Rachel Weisz jako Wanda
John Michael Higgins jako Willy
Elizabeth Banks jako Charlene

To historia, której jeszcze nie słyszałeś, zabawna i chwytająca za serce komedia o Fredzie Clausie, bracie Świętego Mikołaja - który w niego nie wierzy! Dorastając w cieniu świątobliwego Mikołaja, Fred zupełnie zatracił wiarę w Święta. Jednak, pewnej magicznej zimy, Fred leci na Północ (pierwszą klasą zaprzężoną w renifery) i dowiaduje się, że jego brat ma kłopoty: podstępny ekspert pomiaru wydajności chce zlikwidować Święta... na zawsze! Wyrusz w przezabawną przejażdżkę saniami i zobacz, jak Fred pomaga uratować Święta i na nowo odkrywa dar, jakim jest rodzina.Autor recenzji dvd: Deckard

Obraz

Ładne, soczyste kolory znakomicie oddają świąteczną atmosferę obrazu. Niestety jednowarstwowa płyta ma ograniczenia. Te zmuszają do kompresji obrazu, co momentami niestety rzuca się w oczy.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Dźwięk w takich produkcjach nie jest nastawiony na zrobienie na widzu specjalnego wrażenia. Całość słychać poprawnie - zarówno w wersji oryginalnej, jak i w przypadku lektora.
Ocena: 4/5

Dodatki

Jedenaście dodatkowych scen oraz reżyserski komentarz to całkiem dużo jak na bezpretensjonalną świąteczną komedię. O ile jednak sceny opatrzono polskimi napisami, to obszerny komentarz, w którym reżyser scena po scenie rozbiera swe dzieło na czynniki pierwsze, już nie. Szkoda.
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

Rodzinny prezent pod choinkę dla tych, co lubią mieć na półce alternatywę wobec świątecznego repertuaru tv. Znakomicie sprawdzi się jako dopełnienie dla potrzebujących odrobiny relaksu przy suto zastawionym stole.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus