Frida - wydanie 2xDVD


DVD Info

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (DTS), angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPInka

Dodatki

  • wywiady z aktorami i twórcami
  • muzyka z filmu
  • wizja filmu
  • efekty specjalne
  • sesja nagraniowa Salmy Hayek
  • tworzenie filmowego wizerunku Fridy
  • Frida Kahlo - dokument
  • zwiastuny
  • katalog DVD

Reżyseria: Julie Taymor
Scenariusz: Gregory Nava, Clancy Sigal, Anna Thomas
na podstawie powieści Haydena Herrery
Muzyka: Elliot Goldenthal
Zdjęcia: Rodrigo Prieto
Montaż: Françoise Bonnot

Obsada:

Salma Hayek jako Frida Kahlo
Alfred Molina jako Diego Rivera
Mia Maestro jako Cristina Kahlo
Geoffrey Rush jako Lew Trocki
Ashley Judd jako Tina Modotti
Antonio Banderas jako David Siqueiros
Valeria Golino jako Lupe Marin
Edward Norton jako Nelson Rockefeller

Pełna pasji opowieść o burzliwym romansie głośnej malarki Fridy Kahlo z jej mentorem - potem mężem - Diego Riverą.

Fascynacja Fridą Kahlo rosła w miarę jak odkrywano jej złożoną osobowość. Jej walka, cierpienie, wiara, miłość, jej burzliwy związek z Riverą, rewolucyjne poglądy i niezwykły styl jej malarstwa, stworzyły podstawę prawdziwej legendy. Za swą bohaterkę ogłosił ją amerykański ruch feministyczny. Nawet świat mody nie oparł się tej fasynacji lansując modę na "piękną, aztecką dziewczynę".


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Prawdziwa uczta dla oka. Obraz nie zaskakuje nas niemiłymi akcentami kaszy, czy błędami kompresyjnymi. Oczyszczony został bardzo dobrze i charakteryzuje się doskonałą ostrością i szczegółowością. Do kolorów również nie można mieć zastrzeżeń: biel jest biała, a czerń czarna. Nasycenie poszczególnych barw jest poprawna, z wyjątkiem czerwieni, która została przejaskrawiona. Najbardziej, to widać na jednej z sukienek Fridy.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Tutaj również nie można mieć większych zastrzeżeń. Kanały pracują jak trzeba. W tle świetnie brzmi latynoska muzyka - początku filmu wręcz ostra na, potem bardziej stonowana. Świetny efekt!
Ocena: 5/5

Dodatki

Wydanie dwupłytowe, które przyszło nam recenzować, to uczta dla kinomana. Na pierwszym krążku w bonusach tylko standardy: zwiastun i katalog dystrybutora. Na drugim dysku zaś wybieramy się w podróż śladami Fridy. Prócz wywiadów z twórcami filmu, nie zabrakło relacji z planu, obszernych materiałów dokumentalnych zza kulis (wizja filmu, muzyka z filmu, tworzenie filmowego wizerunku Fridy), czy perełki, jaką niewątpliwie jest dokument o Fridzie Kahlo. W sumie czeka nas ponad 200 minut dodatków! Dzięki tak dużej ilości wartościowych bonusów, również wydanie DVD staje się hołdem dla tej wspaniałej artystki.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

"Frida", to jak na razie najlepsze wydanie dwupłytowe przygotowane przez SPI. Zachwyca nie tylko poziom techniczny dźwięku i obrazu, ale także zadawalająca ilość dodatków na drugiej płycie. Co zaś tyczy się samego filmu - warto go obejrzeć dla Salmy Hayek i dla świetnej muzyki. Polecam projekcję z kobietą u boku;)
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus