Fringe: Na granicy światów: Sezon 4

patronat gildii
okładka
dvd Info
W sprzedaży od: 23 maja 2014

Ilość płyt dvd: 6
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Brad Anderson, Joe Chappelle, Akiva Goldsman
Scenariusz: J.J. Abrams, Akiva Goldsman, Alex Kurtzman, Roberto Orci
Muzyka: Michael Giacchino
Zdjęcia: Fred Murphy
Producent wykonawczy: J.J. Abrams, Alex Kurtzman, Roberto Orci

Obsada:

Anna Torv jako Agent Olivia Dunham
Joshua Jackson jako Peter Bishop
Lance Reddick jako Agent Phillip Broyles
Blair Brown jako Nina Sharp
Jasika Nicole jako Astrid Farnsworth
John Noble jako Dr. Walter Bishop

KIM JESTEŚ?

Agentka Olivia Dunham, szalony naukowiec dr Walter Bishop i jego syn Peter powracają w czwartym sezonie przebojowego serialu „Fringe. Na granicy światów”. Wyjątkowe połączenie kryminału, horroru i fantastyki stworzone przez w J.J. Abramsa, Roberto Orci i Alexa Kurtzmana. Czwarty sezon na DVD już od 23 maja!

Bohaterami serialu są agenci FBI, członkowie specjalnej sekcji specjalizującej się w rozwiązywaniu spraw paranormalnych i z pogranicza nauki alternatywnej. Zespołowi Fringe przewodzi agentka specjalna Olivia Dunham (Anna Torv) – doskonale wyszkolona, ale skrywająca niejedną tajemnicę. Drugim członkiem grupy jest doktor Walter Bishop (John Noble) – genialny naukowiec (acz szalony) o IQ 196. Przez wiele lat przebywał w szpitalu psychiatrycznym, który opuścił dopiero po tym gdy zgodził się a współpracę z FBI. W pracy Olivię wspiera również Peter Bishop (Joshua Jackson) syn Waltera, który jednak z dużym sceptycyzmem podchodzi do teorii wygłaszanych przez ojca.

Niezwykle porywające 22 odcinki czwartego sezonu „Fringe: Na granicy światów" przedstawiają jeszcze więcej zaskakujących tajemnic, zdumiewających zjawisk i dramatycznych wydarzeń. Dowiemy się z nich, że najpotężniejszą siłą w każdym wszechświecie nie są paranormalne moce ani możliwość sprowadzenia zagłady, lecz ludzka miłość.

Kim jesteś? Po tym, jak poświęcił się, żeby uratować oba światy, Peter powraca w tajemniczy sposób. W naszym świecie został jednak zapomniany - przez Olivię, Waltera, przez wszystkich. Tak, jakby nigdy nie istniał.  W tym samym czasie zmiennokształtni, kontrolowani przez tajemniczego naukowca, dokonują ataku za pomocą dziwnej substancji, co zmusza dwa niegdyś wrogie wszechświaty do połączenia sił i walki ze wspólnym wrogiem.

OCZEKUJ NIEOCZEKIWANEGO

„Oczekuj nieoczekiwanego” – to hasło najlepiej opisuje to, co dla fanów przygotowali twórcy w nowych odcinkach serialu. Trzeci sezon „Fringe. Na granicy światów” nie rozczaruje żadnego z nich. Zapraszamy na – zdaniem magazynu „Rolling Stone” – najbardziej emocjonujący serial w historii amerykańskiej telewizji.  

„Fringe. Na granicy światów” jest wspólnym dziełem J.J. Abramsa, Roberto Orci i Alexa Kurtzmana, autorów przebojowego seriali „Agentka o stu twarzach” oraz kinowego hitu „Star Trek” z 2009 roku. Inspiracji do stworzenia „Fringe’a” dostarczyły im powieści Michaela Crichtona (autora m.in. „Parku jurajskiego”), głośny film Kena Russella „Odmienne stany świadomości” oraz seriale telewizyjne „Z archiwum X” i „Strefa mroku”.

W roli głównej – agentki Olivii Dunham – w serialu wystąpiła australijska aktorka Anna Torv, znana milionom graczy jako „odtwórczyni” postaci Nariko w bestsellerowej grze wideo „Heavenly Sword”.  W postać „szalonego naukowca” dra Waltera Bishopa wcielił się ceniony australijski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny – John Noble, któremu międzynarodową popularność przyniosła kreacja Denethora w superprodukcji „Władca pierścieni: Powrót króla”. Rolę Petera Bishopa zagrał z kolei urodzony w Kanadzie Joshua Jackson – gwiazda popularnego serialu dla nastolatków „Jezioro marzeń” oraz zdobywca dwóch nagród Teen Choice Award.

„Fringe. Na granicy światów” jest wspólną produkcją studiów Bad Robot (należącego do J.J. Abramsa) oraz Warner Bros. Television. Decyzję o realizacji serialu podjęto jednak dopiero po nakręceniu odcinka pilotażowego, którego relizacja kosztowała 10 milionów dolarów, ale efekt końcowy zachwycił wszystkich,

Pierwszy odcinek serialu telewizja Fox pokazała 9. września 2008 roku i oglądało go ponad 9 mln Amerykanów! Emisja odcinka drugiego zgromadziła przez telewizorami już 13 mln widzów!

Kolejne sezony cieszyły się za oceanem również olbrzymim zainteresowaniem publiczności, pokonując w wynikach oglądalności takie hity jak seria „CSI” (w Polsce wyświetlana pod tytułem „Kryminalne zagadki”) czy „Rockefeller Plaza 30”.

Serial zachwycił nie tylko widzów, ale i krytyków. Robert Bianco na łamach dziennika „USA Today” chwalił „Fringe’a” za świetnie napisana historię, prawdziwe emocje i wiarygodnych bohaterów. Z kolei Misha Davenport w „Chicago Sun-Times” nazwał serial ulepszoną wersją kultowego „Z archiwum X”. Krytycy zgodnie chwalili też role aktorów, szczególnie Anny Torv, która brawurowo wcieliła już nie tylko w postać agentki Dunham, ale również jej alternatywne wersje z rzeczywistości równoległych.

Entuzjastyczne recenzje znalazły potwierdzenie w licznych nagrodach. W 2011 roku Anna Torv zdobyła kolejną nagrodę Saturn Award za rolę w serialu. Ponadto „Fringe. Na granicy światów” ma już na swoim koncie nominacje do nagród Emmy (w kategorii „najlepsze efekty specjalne”), nagrodę People’s Choice Award w kategorii „najlepszy nowy serial”, 12 nominacji do Teen Choice Awards oraz dwie nominacje do prestiżowych nagród Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (w tym w kategorii „najlepszy nowy serial”).

WYDANIE DVD

Czwarty sezon serialu „Fringe. Na granicy światów” zadebiutuje na DVD już 23 maja! Na płytach znajdą się także wyjątkowe dodatki specjalne:

  • Świat bez Petera: Jaki wpływ miała na Świat Fringe nieobecność Petera Bishopa.

  • Obserwatorzy: Zobacz jak 4 sezon zagłębia się w mitologię tajemniczych Obserwatorów.

  • Kulisy powstawania komiksu: Gwiazda serialu, Joshua Jackson oraz producenci wykonawczy,   

J.H. Wyman i Jeff Pinkner, opowiadają o powstawaniu komiksu "Beyond the Fringe: Peter and the Machine"

  • Multimedialny fragment komiksu "Beyond the Fringe: Peter and the Machine"

  • Gagi z planu

 Recenzje
blog comments powered by Disqus