Aktorzy z "Gry o tron" w Polsce

W ramach promocji trzeciego sezonu serialu HBO Gra o tron, 15 maja do Polski przyjechali aktorzy Maisie Williams (serialowa Arya Stark) oraz Liam Cunningham (Davos Seaworth).

Z zapowiedzi wynikało, że pojawi się trójka aktorów, ale niestety Alfie Allen, wcielający się w rolę Theona Greyjoya, nie mógł przybyć do Warszawy. Nie będzie go również w Amsterdamie, kolejnym punkcie na trasie promocyjnej. Jednak zarówno Williams, jak i Cunningham stanęli na wysokości zadania, odpowiadając na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej, a następnie spotykając się z fanami w Złotych Tarasach.

W tej chwili możemy oglądać trzeci sezon serialu na kanale HBO, jednak czwarty sezon dostał już zgodę na rozpoczęcie prac produkcyjnych. Zarówno Williams jak i Cunningham nie wiedzą jeszcze, co się w nim wydarzy. Żadne z nich nie czytało książek – serialowa Arya była na to początkowo za młoda, zatem bliscy po prostu opowiedzieli jej, jakie będą dalej losy bohaterki. Dodała jednak, że po zakończeniu prac nad serialem, z pewnością przeczyta książki Martina. Na razie woli być zaskakiwana historią, podobnie jak Cunningham.

Aktorzy zapytani o to, kogo najchętniej zobaczyliby na tronie wymienili dwie osoby. Obydwojgu podoba się to, co prezentuje sobą Daenerys Targaryen, jednak grający Cebulowego Rycerza Cunningham nie zapomina o Stannisie i o tym, że jego bohater jest winien wierność właśnie jemu.

Maisie Williams urodziła się w 1997 roku, a rola w serialu HBO jest jej debiutem. Liam Cunningham to irlandzki aktor, jednak zanim odnalazł swoje powołanie, przez trzy lata pracował w Zimbabwe jako elektryk w parku safari. 

Cieszy to, że coraz częściej aktorzy serialowi pojawiają się z promocją ich produkcji również w naszym kraju. Przypominamy, że poprzednie sezony serialu są dostępne w wydaniu DVD i Blu-Ray w ofercie Galapagos Films. 

Podyskutuj o tym filmie na forum!


blog comments powered by Disqus