Smokiem i mieczem

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 29 sierpnia 2005
W sprzedaży od: 19 października 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun

Reżyseria: Tom Reeve
Scenariusz: Michael Burks, Tom Reeve
Muzyka: Gast Waltzing
Zdjęcia: Joost van Starrenburg

Obsada:

James Purefoy jako George
Piper Perabo jako Princess Lunna
Patrick Swayze jako Garth
Michael Clarke Duncan jako Tarik
Bill Treacher jako Elmendorf
Jean-Pierre Castaldi jako Father Bernard
Val Kilmer jako El Cabillo

Średniowieczna Anglia. Pierwsza krucjata w obronie Ziemi Świętej właśnie dobiegła końca. Gromady dzielnych rycerzy, wiernych giermków i bogobojnych mnichów przemierzają Europę na drodze do ukochanej Anglii. Wśród nich jest znakomity i bardzo przystojny rycerz George. Mając dosyć krwi i okrucieństw, na jakie się napatrzył w Palestynie, postanawia odłożyć swój miecz do szuflady i odtąd wieść spokojne, osiadłe życie. Tyle, że przejeżdżając przez ziemie króla Edgara dowiaduje się o strasznej aferze, która wstrząsnęła królem i całym królestwem. Oto piękna księżniczka Luna zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach! W zamian za pole urodzajnej ziemi szlachetny rycerz zgadza się wyruszyć na poszukiwanie królewskiej córy. Niebawem dowie się, że przyczyny zniknięcia młodej damy są co najmniej dziwne...


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

klatka z filmu Obraz w kinowym formacie 1.85 : 1 jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Nie widać żadnej pikselozy czy innych śladów nadmiernej kompresji ale nie ma się co dziwić, do dyspozycji była prawie cała płytka gdyż Monolith jak zwykle oszczędził na dodatkach. Kolory są naturalne, obraz dość ostry, momentami może się tylko wydawać, iż wszystko jest trochę przyszarzone jakby za mgłą, ale może to celowe posunięcie przecież akcja opowieści ma miejsce w pochmurnej Anglii.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Obie ścieżki dzwiękowe to Dolby Digital 5.1, zarówno oryginalna jak i z polskim lektorem tradycyjnie nagranym na przyciszony kanał centralny. Dźwięk również trzyma dobry poziom, ale bez fajerwerków. Tyły słychać głównie tylko w scenach potyczek, przez pozostałą część filmu sączy się z nich muzyka, za to w scenach ze smokiem daje o sobie mocno znać subwoofer. Dialogi wyraźne i dobrze słyszalne. Ogólnie dobrze.
Ocena: 4/5

Dodatki

Zwiastuny i jeszcze raz zwiastuny. No, ale nawet zwiastun omawianego filmu raczej nie zasługuje na miano dodatku.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Bardzo sympatyczna opowieść, bardziej kino familijne niż klasyczna opowieść fantasy. Całość wydana conajmniej dobrze, mam oczywiście na myśli dobrą jakość obrazu i dźwięku, do czego przyzwyczaił nas już Monolith a nie nikłą ilość dodatków a raczej ich brak do czego również już się niestety przyzwyczailiśmy.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus