Wyścig po życie DVD

patronat gildii
okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 24 stycznia 2014

Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Ujęcia wypadków
  • Zniszczenie Shelby
  • Metal i asfalt
  • Selena Gomez: Na planie
  • Stacja kolejowa

Reżyseria: Yaron Levy, Courtney Solomon
Scenariusz: Sean Finegan, Gregg Maxwell Parker
Muzyka: Justin Caine Burnett
Zdjęcia: Yaron Levy

Obsada:

Ethan Hawke jako Brent Magna
Selena Gomez jako dzieciak
Rebecca Budig jako Leanne
Paul Freeman jako człowiek (głos)
Bruce Payne jako wyróżniający się człowiek
Kaloian Vodenicharov jako główny służący
Velizar Peev jako służący
Georgi Dimitrov-Bomba jako kierowca BMW
Velislav Pavlov jako członek gangu
Danko Jordanov jako kierowca samochodu
Dimo Alexiev jako członek gangu
Ivailo Geraskov jako detektyw
Jon Voight jako głos mężczyzny
Peewee Piemonte jako bandyta
Maria Bobeva jako prezenterka wiadomości
Scott Butler jako bułgarski oficer policji

JEŚLI CIĘ ZŁAPIĄ, TWOJA ŻONA ZGINIE...

„Wyścig po życie” to mroczny, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty dreszczowiec, w którym główne role zagrali dwukrotnie nominowany do Oscara Ethan Hawke, gwiazda serialu „Czarodzieje z Waverly Place” Selena Gomez i zdobywca Oscara Jon Voight. Obraz wyreżyserowany przez Courtneya Salomona, zadebiutował na DVD w ofercie Galapagos Films 24 stycznia.

Brent Magna (Ethan Hawke) miał zadatki na wielkiego kierowcę i szansę na międzynarodową karierę. Niestety, miał też niewyparzony język i słaby charakter. Dziś razem z żoną Leanne wiedzie skromne życie, starając się jakoś związać koniec z końcem. Kiedy pewnego dnia wraca do domu odkrywa, że jego mieszkanie zostało splądrowane, a Leanne uprowadzona. Porywacz (Jon Voight) kontaktuje się z nim telefonicznie i proponuje układ – Magna musi wykonać dla niego szereg zadań, jeśli podoła, jego żona wróci do domu cała i zdrowa. Jeśli nie, zostanie zamordowana.

W skradzionym, stuningowanym Mustangu Shelby GT500 Magna rozpoczyna wyścig z czasem. Ścigany przez policję dokonuje karkołomnych wyczynów. Rozpaczliwie walczy o życie ukochanej. Nagle na jego drodze staje hakerka i właścicielka auta (Selena Gomez). To może pokrzyżować mu plany.

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD dynamicznego dreszczowca „Wyścig po życie”, w reżyserii Courtneya Salomona, twórcy ciepło przyjętego przez widzów horroru „Demon – historia prawdziwa”. Główne role w filmie zagrali dwukrotnie nominowany do Oscara® Ethan Hawke („Przed wschodem słońca”), gwiazda Disneya Selena Gomes („Czarodzieje z Waverly Place”) oraz zdobywca Oscara® Jon Voight („Nocny kowboj”). Jednym z producentów filmu jest Joel Silver, współtwórca przebojowych serii „Matrix” i „Zabójcza broń”.

W filmie „Wyścig po życie” dwoje nieznajomych trafia w sam środek rozgrywającego się na ulicach miasta wyścigu. Nie mogą przegrać, nie mogą ignorować poleceń obserwującego ich tajemniczego głosu, nie mogą wysiąść z auta i nie mogą dać się złapać. Jeśli złamią choć jedną z zasad, ktoś zginie.

Pomysł na film, w którym dwoje nieznajomych znajduje się w tym samym samochodzie i jedno z nich usiłuje ocalić życie, a drugie po prostu przetrwać, od samego początku wydał mi się interesujący.  Courtney miał ciekawą propozycję jak to wszystko pokazać na ekranie – mówi producent Joel Silver.

Aby jak najlepiej pokazać dynamiczną akcję, jak również to, co dzieje się w aucie, którym ścigająsię bohaterowie filmu, Courtney Solomon korzystał z różnorodnych kamer – zarówno dużych i profesjonalnych, jak i przenośnych, które umieszczał w najróżniejszych miejscach w kabinie samochodu. Co ciekawe, cały film został zrealizowany bez wykorzystania zielonego ekranu i cyfrowych efektów specjalnych. – Moim celem było sprawienie by widzowie oglądający film poczuli się, jakby znajdowali się w samym centrum wydarzeń, jakby siedzieli w tym samochodzie – wyjaśnia reżyser.

Autorami scenariusza do filmu „Wyścig po życie” są Sean Finegan i Gregg Maxwell Parker, którzy prywatnie są wielkimi miłośnikami motoryzacji. – Pracując nad tym filmem staraliśmy się w nim zawrzeć wszystko to, co sami chcielibyśmy zrobić siedząc za kierownicą samochodu, ale nie możemy, bo to nielegalne – żartuje Sean Finegan. – W naszym filmie auto jest dla bohaterów więzieniem, ale też jedyną deską ratunku, dzięki której mogą wyplątać się z kłopotów – dodaje Gregg Maxwell Parker.

Za realizację scen kaskaderskich w „Wyścigu po życie” odpowiedzialny jest Charlie Picerni Sr., z którym Joel Silver współpracował już przy filmach z serii „Szklana pułapka” i „Zabójcza broń”. – Kiedy przeczytałem scenariusz po raz pierwszy, wiedziałem, że to prawdopodobnie największy film w mojej karierze, jeśli chodzi o ilość niebezpiecznych ujęć z wykorzystaniem samochodów. Każdej nocy kręciliśmy inny pościg, a reżyser ciągle nam powtarzał, że jego film musi być szybki – wspomina Charlie Picerni Sr.

Miałem na planie najlepszych kaskaderów. Każdy kto wsiada do auta, rozpędza się nim do prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę, uderza w inny samochód, wyskakuje nim w powietrze, by za chwilę spaść i uderzyć nim w mur zasługuje na mój najwyższy szacunek. A takich rzeczy, każdego dnia na planie, dokonywali ludzie, z którymi współpracowałem – wspomina Courtney Solomon.

Większość zdjęć do „Wyścigu po życie” zostało zrealizowanych na ulicach bułgarskiej Sofii w pierwszej połowie 2012 roku. Po kilkutygodniowej przerwie ekipa wróciła na plan i zrealizowała drugą część zdjęć już w Atlancie, w amerykańskim stanie Georgia.

Podczas zdjęć wykorzystano ponad 130 samochodów. Ze względu na olbrzymią ilość scen ze stłuczkami i kraksami pod koniec miesiąca filmowcy dorobili się własnego złomowiska. Na potrzeby kręcenia pościgów duże części miasta musiały zostać wyłączone z normalnego ruchu, co jest jednym z powodów dla którego większość akcji filmu rozgrywa się w nocy. – To był niezwykle wyczerpujący projekt. Codziennie mieliśmy zaledwie 6 godzin na pracę – wspomina autor zdjęć Yaron Levy.

Chcieliśmy pokazać na ekranie dynamiczną akcję, dzięki której widownia przeżyłaby najbardziej ekscytującą przejażdżkę swojego życia. Dokładnie taką, jaką dla nas było robienie tego filmu – mówi reżyser Courtney Salomon.

Na ekrany amerykańskich kin „Wyścig po życie” wszedł 30 sierpnia 2013 roku. W Polsce filmu ukazuje się bezpośrednio na DVD z pominięciem dystrybucji kinowej.


Recenzje
blog comments powered by Disqus