Ghost Rider

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 17 września 2007

Format obrazu: 2.40:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, arabski, estoński, grecki, hebrajski, hindi, islandzki, litewski, polski, turecki
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Imperial CinePix

Dodatki

  • Komentarze
  • Zwiastuny

Reżyseria: Mark Steven Johnson
Scenariusz: Mark Steven Johnson
na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel
Muzyka: David Arnold
Zdjęcia: Russell Boyd
Montaż: Richard Francis-Bruce

Obsada:

Nicolas Cage jako Johnny Blaze / Ghost Rider
Sam Elliott jako Caretaker
Peter Fonda jako Mephisto
Eva Mendes jako Roxanne Simpson

Kiedy Johnny Blaze (Nicolas Cage) był nieznanym motocyklistą - kaskaderem, by uratować życie ojca, podpisał cyrograf z diabłem (Peter Fonda). Lata później, kiedy Johnny święci międzynarodowe sukcesy, diabeł składa mu kolejną propozycję; jeśli będzie nocami tropił zagubione, złe dusze i wysyłał je do piekła, ten uwolni jego własną duszę. Marzący o powrocie do normalnego życia i ukochanej kobiety (piękna Eva Mendes) Blaze akceptuje warunki diabła. Nie wie jednak, że zanim jego dusza zazna spokoju, jako Ghost Raider będzie musiał pokonać Blackhearta (Wes Bentley), diebelską nemezis i syna Mefistofelesa, który planuje stworzyć prawdziwe piekło na ziemi...

Jednopłytowe wydanie nie oferuje fajerwerków pod względem bonusów, o czym poniżej. Natomiast miłośnicy dobrego dźwięku i obrazu powinni być zachwyceni.Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Przeniesiony do postaci cyfrowej komiks, w wydaniu DVD zachwyca pod względem dźwięku i obrazu. Do szczegółowości tego co widzimy na ekranie nie można się przyczepić. Zarówno pierwszy, jak i drugi plan są ostre jak brzytwa. Kolory natomiast są stonowane i tylko ognisty pomarańcz ciepło rozjaśnia głęboką czerń, gdy Johnny Blaze dosiada swój piekielny motocykl, a płomienie wypełniają ekran.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Posiadacze zestawów wielokanałowych mogą już zacierać ręce. Ghost Rider na DVD to świetna okazja do napawania swoich uszu mocnymi basami, które ozdabiają liczne sceny z Ghost Riderem w roli głównej. To również okazja by wrzucić głośność na full i poprzeszkadzać znienawidzonym sąsiadom:)
Ocena: 5/5

Dodatki

Niestety płyta DVD w tym zakresie zaliczyła pustkę. Dwa komentarze i zwiastuny innych filmów producenta filmu to zbyt mało. Na rynku pojawiło się na szczęście wydanie dwupłytowe, gdzie na drugiej płycie znalazły się liczne reportaże. Jednak nie sposób mi ich oceniać, gdyż wydawca zapewnił nam tylko wgląd do wersji jednopłytowej.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus