Fałszywa ofiara


DVD Info
W sprzedaży od: 8 grudnia 2005

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1), francuski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, francuski, holenderski, polski, węgierski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • brak

Reżyseria: Robert Altman
Scenariusz: Clyde Hayes
na podstawie powieści Johna Grishama
Muzyka: Mark Isham
Zdjęcia: Changwei Gu
Montaż: Geraldine Peroni
Scenografia: Stephen Altman
Kostiumy: Dona Granata

Obsada:

Kenneth Branagh jako Richard 'Rick' Magruder
Embeth Davidtz jako Mallory Doss
Robert Downey Jr jako Clyde Pell
Daryl Hannah jako Lois Harlan
Tom Berenger jako Peter 'Pete' Randle
Famke Janssen jako Leeanne Magruder
Robert Duvall jako Dixon Doss
Clyde Hayes jako Carl Alden

Rozwiedziony prawnik na przyjęciu wydanym przez swoją kancelarię zwraca uwagę na długonogą, obsługującą imprezę kelnerkę i następnie spędza noc w jej ubogim domostwie. Rano dowiaduje się, że dziewczyna jest prześladowana przez swojego ojca, wyraźnie obłąkanego przywódcę religijnej sekty i postanawia roztoczyć nad nią prawną (i nie tylko) opiekę. Zauroczenie będzie go wiele kosztować...


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Mimo iż mamy do czynienia z nową produkcją obraz nie zachwyca. Kontury z lekka rozmyte, kolory sprawiające wrażenie mocno spranych, brak głębi. Wszystko to powoduje, że mimo kinowych proporcji obraz sprawia wrażenie produkcji bardzo telewizyjnej. Na szczęście w tym przypadku nie jest to ogromną przeszkodą w odbiorze tego filmu. Podsumowując: obraz w filmie Fałszywa Ofiara nie rzuci na kolana miłośników kina domowego.
Ocena: 2/5

Dźwięk

Wersja oryginalna oferuje nam bardzo przyzwoite doznania wielokanałowe. Czytelne dialogi, przyzwoita przestrzeń i niezła kierunkowość powodują niezwykle przyjemny odbiór tej pozycji. Co prawda wszystkie głośniki pracują tylko podczas niektórych scen, np. scen deszczu i burzy, ale taki był zamysł twórców i nie wpływa to na wartość wydania. Oprócz oryginalnej ścieżki mamy do dyspozycji stereofoniczną francuską i dziwną mieszankę lektora męskiego z żeńskim w języku rosyjskim. Zdecydowanie polecam oglądanie filmu „po angielsku”.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

W tym miejscu mamy mały problem. Dodatków brak (oczywiście jeśli nie liczyć bezpośredniego dostępu do scen, który to jest niekiedy podawany jako dodatek). Wielki minus.
Ocena:

Podsumowanie

Film znakomicie nadaje się do wypożyczenia, ponieważ misternie uknuta intryga tego filmu tak naprawdę daje się przetrawić tylko raz, a zupełny brak dodatków i marna jakość wydania dyskwalifikuje tę pozycję jako pożądaną w domowej kolekcji DVD.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus