Godzilla: Ostatnia wojna

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 23 marca 2006

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • kulisy tworzenia efektów specjalnych
  • sprawozdanie z premiery w Los Angeles

Reżyseria: Ryuhei Kitamura
Scenariusz: Isao Kiriyama, Ryuhei Kitamura
na podstawie pomysłu Wataru Mimury i Shogo Tomiyamy
Muzyka: Keith Emerson, Akira Ifukube, Nobuhiko Morino, Daisuke Yano
Zdjęcia: Takumi Furuya, Fujio Okawa

Obsada:

Masahiro Matsuoka jako Shin'ichi Ôzaki, żołnierz Sił Obrony Ziemii
Rei Kikukawa jako Miyuki Otonashi, biolog ONZ
Kazuki Kitamura jako Kontroler z Planety X
Don Frye jako Douglas Gordon
Akira Takarada jako Naotarô Daigo, sekrerz generalny ONZ

28 część serii zrealizowana z okazji 50-lecia istnienia słynnej Godzilli. W kilku największych miastach na Ziemi nagle pojawiają się gigantyczne potwory siejące śmierć i zniszczenie. Mózgiem całej akcji są Xilianie - mieszkańcy planety X - którzy próbują zastraszyć i podbić Ziemię. W stronę Antarktydy wyrusza specjalna ziemska jednostka złożona z mutanta, kapitana okrętu i pani biolog, którzy mają rozmrozić Godzillę, jedyną szansę na obronę ludzkości. Ogromny jaszczur, mimo niezbyt przyjaznego stosunku do gatunku człowieka, przybywa z pomocą i stacza szereg mrożących krew w żyłach potyczek.

Obraz

Dziwnie ogląda się film, sprawiający wrażenie nakręconego jakieś dwadzieścia lat temu, w tak dobrej jakości obrazu. Trochę przypomina to pierwszy seans „Samych swoich” w kolorowej wersji. Mimo wszystko pod tym względem nie można wersji dvd nic zarzucić.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Do wyboru są dwie opcje: oryginalny Dolby Digital 5.1 i ta sama wersja, tyle że z polskim lektorem. Obie wersje są przyjemne w odbiorze, stąd brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Ocena: 4.5/5

Dodatki

Najważniejszym z dodatków jest kilkuminutowy filmik odkrywający kulisy tworzenia efektów specjalnych. Jest to sam obraz z muzyką – ciekawy i dynamiczny. Na płycie znajdziemy również sprawozdanie z premiery w Los Angeles. Wszystko zostało pokazane w bardzo dużym skrócie, ale i tak przemowy wydają się trochę zbyt długie. Co prawda można się z nich dowiedzieć trochę o historii Godzilli, ale co z tego, skoro dla fanów są to informacje raczej podstawowe, a wszyscy pozostali pewnie nawet do tego nie zajrzą, a jeśli już, to nie dotrwają do końca. Oprócz tego, Monolith Video tradycyjnie umieścił w wydaniu dvd bogatą kolekcję zwiastunów.
Ocena: 3.5/5

Podsumowanie

Nawet zwykły schabowy smakuje lepiej, jeśli zostanie podany na złotej tacy. Wytwórnia zdaje się być tego świadoma i zaserwowała „Godzillę: Ostatnia wojna” może nie na złotej, ale na srebrnej tacy. Wydanie jest dobre i powinno zadowolić każdego widza.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus