Green Lantern 3D (Blu-ray)

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 25 listopada 2011

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (DTS HD), czeski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), ukraiński (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielskie, angielskie dla niesłyszących, bułgarskie, chorwackie, czeskie, estońskie, hebrajskie, polskie, portugalskie, rosyjskie, rumuńskie, serbskie, słoweńskie, tureckie, węgierskie, łotewskie
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Maximum Movie Mode: Światło Green Lantern
  • Pełnometrażowa wyprawa do świata Green Lantern, zawierająca komentarz obraz-w-obraz, efektowne dodatki specjalne, biografie bohaterów, galerie, szkice produkcyjne i wiele więcej!
  • Wszechświat według Green Lantern
  • Nowa seria komiksów Liga Sprawiedliwych #1 i wiele więcej!

Reżyseria: Martin Campbell
Scenariusz: Greg Berlanti, Michael Goldenberg
Muzyka: James Newton Howard
Zdjęcia: Dion Beebe
Montaż: Stuart Baird

Obsada:

Ryan Reynolds jako Hal Jordan / Green Lantern
Blake Lively jako Carol Ferris
Peter Sarsgaard jako Hector Hammond
Mark Strong jako Sinestro
Temuera Morrison jako Abin Sur

Miliony lat przed stworzeniem Ziemi we wszechświecie powstał Korpus Zielonych Latarni - organizacja wojowników, których celem jest stanie na straży międzygalaktycznego porządku. Każdy z członków korpusu jest właścicielem magicznego pierścienia, który obdarza swojego posiadacza potężnymi mocami pozwalającymi na stawienie czoła nawet najgroźniejszym przeciwnikom.

Jednym z wrogów Zielonych Latarni jest Parallax - pozbawiona kształtu esencja czystego zła, która w przeszłości groziła już mieszkańcom galaktyki. Wtedy jednak jeden z członków Korpusu - Abin Sur (Temuera Morrison) pokonał Parallaxa i uwięził na zrujnowanej planecie Ryut. Niestety, nie na wieczność.

Wiele lat później Parallax powraca i dyszy żądzą zemsty. Po zabiciu czterech członków Korpusu i zniszczeniu dwóch planet dopada wreszcie Abin Sura, który ciężko ranny musi salwować się ucieczką na Ziemię. Tam pierścień trafia w ręce nowego właściciela, nieco zadziornego pilota-oblatywacza Hala Jordana (Ryan Reynolds), który tym samym staje się pierwszym człowiekiem jaki dostąpił zaszczytu wstąpienia w szeregi Korpusu.

Jednak początki nie są łatwe. Pozostali posiadacze pierścieni nie kryją swojej niechęci do Jordana, ponieważ żadnemu człowiekowi wcześniej nie udało się ujarzmić mocy magicznego pierścienia i przewidują, że Hal podzieli ich los. Jednak bohater nie zamierza się poddawać. Z pomocą swojej ukochanej (Blake Lively) Jordan szybko uczy się panować nad nowymi mocami i staje do walki z planującym zniszczyć Ziemię Parallaxem...

"Green Lantern" to zrealizowana za 200 milionów dolarów (!) ekranizacja liczącej już ponad 70 lat bestsellerowej serii komiksowej, której reżyserii podjął się Martin Campbell - specjalista od wybuchowego kina akcji, co udowodnił realizując m.in. dwa filmy o przygodach Jamesa Bonda: "GoldenEye" z Piercem Brosnanem oraz "Casino Royale" z Danielem Craigiem. Główną rolę w "Green Lantern" zagrał Ryan Reynolds, aktor wybrany przez magazyn "People" najseksowniejszym mężczyzną roku 2010. Obok niego w obsadzie filmu znaleźli się: gwiazda serialu "Plotkara" Blake Lively, nominowany do Złotego Globu Peter Sarsgaard ("Jarhead"), Mark Strong ("Sherlock Holmes" - na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), zdobywca Oscara® Tim Robbins ("Skazani na Shawshank"), nominowana do Oscara® Angela Bassett ("Malcolm X") oraz Temuera Morrison ("Gwiezdne wojny" - epizody II i III).

- Byłem niezwykle podekscytowany, przenosząc postać Green Lantern na duży ekran, ponieważ dla mnie jest to jeden z najbardziej fascynujących superbohaterów w historii komiksu. Przede wszystkim jest człowiekiem i ma wiele ludzkich wad, więc możemy się z nim identyfikować. Jednocześnie jego przygody mają nieskończony potencjał, gdyż rozgrywają się w różnych pozaziemskich światach - mówi reżyser Martin Campbell.

- Filmy o superbohaterach mają pobudzać wyobraźnię widzów na najbardziej wyszukane sposoby. Pod tym względem Green Lantern jest doskonałym materiałem na filmową postać, dzięki niemu film jest pełen akcji, przygody, humoru i człowieczeństwa - dodaje odtwórca roli tytułowej Ryan Reynolds.

Postać Green Lanterna po raz pierwszy pojawiła się w 1940 roku na łamach magazynu komiksowe "All-American Comics". Hal Jordan nie był pierwszym człowiekiem, który dostąpił zaszczytu wstąpienia w szeregi Korpusu, ale na pewno jest najpopularniejszym z ludzkich wcieleń Green Lantern. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego twórcy superprodukcji zdecydowali się uczynić głównym bohaterem filmu.

- Uwielbiam w Halu to, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Oczywiście wyróżnia go to, czym się zajmuje, ale poza tym dla większości z nas jest zwyczajnym człowiekiem. To tylko facet, w dodatku dosyć nieodpowiedzialny - mówi o swoim bohaterze Ryan Reynolds.

Twórcy filmu "Green Lantern" - podobnie jak i twórcy innych obrazów realizowanych na podstawie komiksu - pracowali pod zwiększoną presją, ponieważ ich dzieło musiało zadowolić nie tylko "zwykłych" widzów, ale również miliony fanów komiksów. Dlatego też reżyser Martin Campbell i scenograf Grant Major dołożyli ogromnych starań by każda lokacja w filmie i każda postać były idealne i wierne komiksowym pierwowzorom. - Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zarys tego, co ekipa planowała zrobić z Korpusem, planetą Oa i Strażnikami, byłem zachwycony. To było dokładnie to, co chciałby zobaczyć każdy fan Green Lantern. Moje marzenia o filmie przekuto w rzeczywistość - mówi koproducent filmu Geoff Johns.

Filmowcom na planie doradzał znawca komiksów Ozzy Inguanzo, który szczegółowo przestudiował 70-letnią historię serii "Green Lantern". - Ciężko pracowałem nad zachowaniem integralności materiałów źródłowych i umieszczeniem w filmie nawet najmniejszych szczegółów. Robiłem to dla zagorzałych fanów komiksu - wspomina Inguanzo.

Fantastyczne lokacje siedziby Korpusu Green Lantern są dziełem specjalistów od efektów cyfrowych, których zadaniem było jednak nie tylko stworzenie znanych z komiksu miejsc, ale również nieziemskich postaci takich jak Tomar-Re, Kilowog i reszta Korpusu Green Lantern. Jedną z ważniejszych postaci jest najgroźniejszy przeciwnik Korpusu Parallax, który w całości powstał na komputerach. Co ciekawe, komputerowo stworzono również kostium głównego bohatera.

Sceny rozgrywające się na Ziemi zrealizowano w Nowym Orleanie i w okolicach na specjalnie wybudowanych w tym celu planach.

Na ekrany amerykańskich kin film "Green Lantern" wszedł 17 czerwca 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 53 miliony dolarów. Wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie przekroczyły 219 milionów dolarów. Polska premiera superprodukcji odbyła się 19 lipca.

Wydania Blu-ray 3D i Blu-ray Green Lantern zawierają dodatkowo specjalny kod promocyjny zapewniający dostęp do specjalnych dodatków do gry Batman Arkham City. Jego aktywacja umożliwia posiadaczom kont PSN (PlayStation®Network) uzyskanie bez żadnych opłat Sinestro Corp Batman Skin. 
blog comments powered by Disqus