Grizzly Park

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 5 czerwca 2008

Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision
Reżyseria: Tom Skull
Scenariusz: Tom Skull
Zdjęcia: Matt Cantrell

Obsada:

Glenn Morshower jako Ranger Bob
Emily Foxler jako Bebe
Julie Skon jako Candy
Jelynn Rodriguez jako KiKi
Kavan Reece jako Ryan
Randy Wayne jako Scab
Trevor Peterson jako Trickster
Shedrack Anderson III jako Ty Brown
Zulay Henao jako Lola
Jeff Watson jako Butch

Ośmioosoba grupa, sprawiających kłopoty wychowawcze, nastolatków w ramach resocjalizacji spędzić ma tydzień na porządkowaniu Parku Narodowego. Nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się morderczym niedźwiedziem grizzly, a także seryjnym zabójcą, który wybrał las na swoją kryjówkę.


Autor recenzji dvd: Sir Alexander

Obraz

Bez rewelacji. Plany przeciętnie oświetlone, kolory jakby wyprane. Szczególnie bije po oczach kiepski poziom efektów specjalnych. Obrazy rozrywanych przez sympatycznego miśka ciał są tak plastikowe i żenujące, że przestraszyć mogłyby jedynie widza uczulonego na plastik. Już na pierwszy rzut oka widać, że film nie był kręcony przez profesjonalną ekipę, a jeśli nawet, to była to ekipa poważnie niedofinansowana. Na plus zaliczyć można to, że film był kręcony w plenerach, a nie w studiu (co ma swoje zalety).
Ocena: 2/5

Dźwięk

Jakość dźwięku również nie zachwyca, choć nie odbiega też drastycznie od standardów. Słowem, źle nie jest, ale ucho melomana nie znajdzie na tym krążku nadmiernej rozkoszy. Jedynym wartym zapamiętania elementem oprawy dźwiękowej filmu jest piosenka o misiu, która niczym klamra pojawia się na początku i końcu filmu. Jest ona jednak raczej zabawna niż klimatyczna. Zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej jest dostępna ścieżka dźwiękowa w DD 5.1.
Ocena: 3/5

Dodatki

Standard i to raczej w stanach przeciętnych: zwiastun filmu (swoją drogą, lepszy niż sam film), sylwetki (dwóch postaci) oraz przewodnik po innych dvd wydanych przez vision a także płytach muzycznych vision music.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Film jest horrorem tylko według okładki. Z drugiej strony, do komedii jest mu równie daleko. Nie jest to także pastisz ani prowokacja. To po prostu marne kino klasy B, bez aspiracji i pomysłu. Biedny niedźwiadek biega po lesie i mruczy, a w wolnych chwilach rozszarpuje dostarczone mu do zabawy mięsko, czyli - uwaga! uwaga! - bohaterów filmu. Ci ostatni zresztą są jednym ze sztandarowych powodów, dla których film jest mdły. Postaci są nie tyle papierowe - co jeszcze nie byłoby takie złe - ale zwyczajnie plastikowe, tak jak tandetne efekty specjalne. Jest to przykład kina amatorskiego, które zapewne nie zostałoby docenione nawet jako praca semestralna studenta jakiejkolwiek szkoły filmowej. Pomysł, choć nie rewelacyjny, dało się zrealizować zapewne znacznie ciekawiej. Nie zaszkodziłoby, gdyby aktorzy spróbowali rzeczywiście grać.
Ocena: 2.5/5
blog comments powered by Disqus