Strażnicy Galaktyki Blu-Ray 3D

okładka
Blu-ray Info
W wypożyczalni od: 2 grudnia 2014
W sprzedaży od: 2 grudnia 2014

Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: James Gunn
Scenariusz: James Gunn, Chris McCoy, Nicole Perlman
na podstawie komiksu Dana Abnett, Gene Colan
Muzyka: Tyler Bates
Zdjęcia: Ben Davis
Montaż: Hughes Winborne

Obsada:

Chris Pratt jako Peter Quill / Star-Lord
Dave Bautista jako Drax Niszczyciel
Benicio Del Toro jako Taneleer Tivanv / Kolekcjoner
Lee Pace jako Ronan Oskarżyciel
Zoe Saldana jako Gamora
Glenn Close jako Nova Prime

Dubbing:

Bradley Cooper jako Rocket Raccoon (głos)
Vin Diesel jako Groot (głos)

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD

 

Strażnicy galaktyki to najnowsza superprodukcja z uniwersum Marvela, a zarazem jeden z najlepiej przyjętych przez widzów i krytyków filmów roku. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem i w gwiazdorskiej obsadzie opowieść o grupie kosmicznych herosów walczących o utrzymanie porządku w galaktyce zadebiutuje na Blu-rayTM 3D, Blu-rayTM i DVD w ofercie Galapagos Films już 2 grudnia!

 
W 1988 roku, krótko po śmierci matki, młody Peter Quill (Chris Pratt) zostaje uprowadzony z Ziemi przez bandę kosmicznych piratów, którym przewodzi złowrogi Yondu Udonta (Michael Rooker). 26 lat później Quill jest drobnym przestępcą bezskutecznie usiłującym wyrobić sobie nazwisko w podziemnym światku galaktyki. Jego życie zmienia się, kiedy na planecie Morag kradnie tajemniczy artefakt. Jest to przedmiot o niezwykłych właściwościach, którego pożąda również siejący postrach we wszechświecie Ronan (Lee Pace). 
 
Niemalże z dnia na dzień nikomu nieznany wcześniej Quill staje się najbardziej poszukiwaną osobą we wszechświecie, a za jego głowę zostaje wyznaczona wysoka nagroda. Aby ocalić skórę, awanturnik musi sprzymierzyć się czwórką kompletnie nieprzystających do siebie opryszków: szopem-rewolwerowcem Rocketem (Bradley Cooper), drzewokształtnym humanoidem Grootem (Vin Diesel), śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą (Zoe Saldana) oraz żądnym zemsty Draxem Niszczycielm (Dave Bautista). Z ich pomocą Quill staje do nierównej walki z demonicznym Ronanem, w której stawką jest przyszłość galaktyki...
 
Strażnicy Galaktyki po raz pierwszy pojawili się na łamach magazynu „Marvel Super-Heroes” jeszcze w 1969 roku. Powołani do życia przez Arnolda Drake’a i Gene’a Colana tworzyli wyjątkową, bo złożoną z ostatnich przedstawicieli nieistniejących już gatunków drużynę bohaterów, którzy w XXXI wieku walczyli o przetrwanie oraz, jak to w komiksach bywa, o wolność i sprawiedliwość. Przymiarki do przeniesienia Strażników Galaktyki na duży ekran trwały od bardzo dawna. Po sukcesie filmów o przygodach superbohaterów związanych z drużyną Avengers, producenci chcieli pokazać w kinach nieco mniej popularnych, ale niezwykle ciekawych bohaterów, którzy swoje przygody przeżywają w przestrzeni kosmicznej. 
 
Strażnicy Galaktyki są dla nas najbardziej ryzykowanym, ale przez to pod wieloma względami również najbardziej ekscytującym filmem od czasów Iron Mana. Opowieść o Strażnikach opiera się wprawdzie na świetnych komiksach, jednak są to zeszyty znane wąskiej grupie odbiorców a my mieliśmy możliwość wprowadzenia kilku oryginalnych pomysłów – wyjaśnia producent Kevin Feige.
 
Reżyserowi zależało na tym, żeby Strażnicy Galaktyki – choć jego akcja rozgrywa się w kosmosie – byli filmem jak najbardziej realistycznym. Z tego też powodu polecił scenografowi Charlesowi Woodowi przygotowanie fizycznych dekoracji, które w połączeniu z animacjami komputerowymi na ekranie miały współtworzyć fantastyczny świat filmu. − Jednym z głównych celów, który sobie postawiłem od początku było stworzenie naturalistycznego, jednak niepozbawionego kolorów świata. Tęsknię za żywą paletą barw stosowaną w filmach science fiction z lat 50. i 60. Chciałem połączyć styl wizualny różnych starych produkcji i na tej podstawie stworzyć coś własnego – wyjaśnia James Gunn.
 
Wiele pracy i wysiłku pochłonęła charakteryzacja odtwórców aktorów. Tylko charakteryzacja Draxa trwała codziennie pięć godzin i wymagała pracy pięciu osób. Jego kostium składał się z 18 części okrywających ciało i twarz. Przez okres trwania zdjęć David Bautista spędził łącznie siedem dób w charakteryzatorni.
 
− Mam szczerą nadzieję, że uda nam się wywrzeć na widzach takie wrażenie, jakie filmy robiły na mnie,kiedy byłem dzieckiem. Ale nie chcemy dotrzeć tylko do dzieci!. Chcemy, aby również dorośli poprzez film doświadczyli magii, nadziei, poczucia, że rodzina jest ich ostoją i że nigdy nie jest za późno, aby naprawić swoje postępowanie. No i oczywiście, aby stał się on dla nich wielką przygodą! – mówi reżyser James Gunn.
 
 
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus