Bohaterowie "Halo Hans!"

Hans Klopss
Bartek Kasprzykowski (Magda M.)

Kolejne wcielenie zabitego na froncie wschodnim Hansa Klossa. Oficer AK udający oficera AL, żeby przeniknąć do sowieckiego wywiadu, który umieszcza go w Wermachcie, aby przeniknął do Abwhery.

Pułkownik Jabłuszenko
Cezary Żak (Ranczo, Miodowe lata)

Rezydent sowieckiego wywiadu w Warszawie, oficer prowadzący wszystkich kolejnych wcieleń Hansa Klossa. Podejrzewa, że jego najnowszy nabytek J-24, czyli Hans Klopss prowadzi potrójną, a może nawet poczwórną grę, dlatego lubi w przebraniu sam wziąć udział w tajnej akcji.

Hermann Brudner
Piotr Pręgowski (Ranczo, Camera Cafe)

Major SS, kochanek Hildy, wdowy po Hansie Klossie. Kurdupel. Podejrzewa Hansa Klopssa o związki z sowieckim wywiadem i nie może znieść, że Klopss jest od niego wyższy prawie o 20 cm.

Piękna Nieznajoma
Tamara Arciuch (Niania, Oficer)

W kilku odcinkach serialu pojawiają się m.in.: treserka tygrysów z Moskwy, angielska agentka w przebraniu zakonnicy, morderczyni z Berlina, historyk sztuki z Warszawy, węgierska aktorka - gwiazda filmów von Stroheima, niemiecka piosenkarka, hiszpańska specjalistka od seksu i materiałów wybuchowych. To, co je łączy, to natychmiastowe fatalne zauroczenie Hansem Klopssem oraz fakt, że wszystkie Piękne Nieznajome gra ta sama aktorka.

Hilda Klopss
Katarzyna Galica (Warto kochać)

Wcześniej wdowa po Hansie Klossie, kochanka Brudnera. Porucznik SS. Lubi sado-maso. Uważa, że najlepiej wygląda w stringach i służbowej czapce. Jeśli przeżyje orgazm, zapomina co się z nią działo przez ostatnie dwie godziny.

von Thorgelsund
Artur Barciś (Ranczo, Miodowe lata)

Przedwojenny charakteryzator teatralny w teatrze jidysz. Szwagier ordynansa Brudnera, von Slodovego. To właśnie Slodovy załatwił mu posadę wartownika w Alei Szucha. Von Thorgelsund zmuszony do przesłuchiwania więźniów korzysta ze swych umiejętności zawodowych i charakteryzuje ich na ciężko pobitych. Po podziemnej Warszawie roznosi się fama o nowej bestii, która bije najmocniej. Z wyroku sądu podziemnego rozpoczyna się polowanie na “Bestię”.

Adolf Kaput
Grzegorz Wons (U fryzjera, Dziupla Cezara)

Właściciel baru „Nur fur Deutsche”. Z powodu swego nazwiska panicznie boi się, że zostanie wylegitymowany przez jednego ze swoich klientów. Przed wojną ten chłopak z warszawskiego Powiśla, robił karierę w warszawskich teatrzykach jako konferansjer - udając, że jest Węgrem.

Jasna
Małgorzata Socha (Dziupla Cezara, Baobab)

Marianna, łączniczka AK, pseudonim „Jasna”, piękna barmanka pracująca w barze Kaputa. Kocha się w Hansie Klopssie. Niestety ten zakochuje się bez przerwy w pięknych nieznajomych.

von Slodovy
Bogdan Kalus (Ranczo, Dziupla Cezara)

Ślązak wcielony siłą do Wermachtu, ordynans Brudnera. Złota rączka. Przerobił limuzynę szefa na najbardziej wydajną bimbrownię w Warszawie. Jego zmarła siostra wyszła za charakteryzatora teatralnego, któremu on teraz pomaga się ukrywać.


blog comments powered by Disqus