Serce

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 23 października 2007

Format obrazu: 4:3
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Zwiastun kinowy,
  • Sylwetki aktorów i twórców,
  • Zwiastuny innych filmów DVD,
  • Inne DVD

Reżyseria: Charles McDougall
Scenariusz: Jimmy McGovern
Muzyka: Stephen Warbeck
Zdjęcia: Julian Court

Obsada:

Saskia Reeves jako Maria Ann McCardle
Christopher Eccleston jako Gary Ellis
Kate Hardie jako Tess Ellis
Rhys Ifans jako Alex Madden
Anna Chancellor jako Nicola Farmer

Gary jest ciężko chory. Tylko przeszczep serca może uratować go przed nieuniknioną śmiercią. Transplantacja jest możliwa, gdy młody człowiek imieniem Sean ginie w wypadku motocyklowym. Po przeszczepie Gary i jego żona Tess poznają pogrążoną w smutku matkę zmarłego. Nie wiedzą, że kobieta ma obsesję na punkcie jedynej żyjącej wciąż części jej syna - serca. Tak zaczyna się mroczny, trzymający w nieustannym napięciu psychologiczny thriller o kobiecie, która gotowa jest zrobić wszystko, by odzyskać syna.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Mam wrażenie, że za te 19,90 zł Vision zaczął ostatnio odgrzewać „stare” kino typu telewizyjnego. Ja rozumiem, że czasem warto jest pokazać coś takiego, ale... czemu dostajemy filmy jakości kasety VHS? Niestety takie właśnie jest „Serce” z 1999 roku. Obraz pełnoekranowy obnaża przed widzem sporą ilość pojawiającego się syfu. Zabrudzenia z taśmy filmowej oraz ziarno to norma. Nie lepiej jest z ostrością, której momentami po prostu nie ma. To co widać w oddali zazwyczaj jest zamazane i wręcz pływa pod wpływem sporej kompresji materiału.

W ogóle jakość nie jest równa. Są momenty gdy w danych scenach obraz trzyma się nieźle, by znowu powrócić do fatalnej jakości. Trochę tego nie rozumiem.

Kolory sprawiają wrażenie wyblakłych i tylko gdzieniegdzie czerwień i zieleń przypominają widzowi o tym, że istnieje coś takiego jak soczystość. O ile kolorystyka filmu mogła być zamierzona, to mimo wszystko jakość tych kolorów jest niezadowalająca. Na szczęście trzymają się one krawędzi, bo widziałem takie produkcje gdzie i tu był koszmar.

Ocena: 1.5/5

Dźwięk

Głos do widza dochodzi głównie ze środka. Boki czasem się odezwą, podobnie jak subwoofer. Nic wielkiego w jednym zdaniu. Wydaje się jednak, że dźwięk mimo iż nie oferuje fajerwerków, to trzyma najlepszy poziom z całego wydania. Jest po prostu poprawny i dlatego wystawiam 3. Rodzynka w mało smacznym torcie trzeba dostrzec... Prócz wersji oryginalnej można wybrać polskiego lektora.

Ocena: 3/5

Dodatki

Chyba nikogo nie zaskoczę, jeśli napiszę, że ich praktycznie nie ma? Zwiastun kinowy, sylwetki aktorów oraz zwiastuny innych filmów dystrybutora i katalog – to wszystko co otrzymujemy za niecałe 20 złotych.

Ocena: 1/5

Podsumowanie

„Serce” bije mi coraz mocniej jak patrze na tego typu wydania. Ciarki mnie wręcz przechodzą. Co mi po dość dobrym dźwięku, skoro obraz nawala na całej linii, a pocieszenia w dodatkach nijak nie ma? W przypadku filmu „13 rozmów o niczym” jakość wydania tłumaczyłem ceną. Niestety „Serce” w zaprezentowanej przez wydawcę jakości nie zasługuje na tak wysoką cenę. Lepiej odłożyć te 19,90 zł na bilet do kina.

Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus